У міжнародній конференції з питань екології в НМУ взяли участь понад 300 учасників

16.03.2023

У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулася традиційна міжнародна науково-практична конференція «Екологічні та гігієнічні проблеми сфери життєдіяльності людини». У науковому заході, ініційованому  Інститутом гігієни та екології, взяли участь 314 учасників із 48 закладів. Серед них – представники наукової спільноти Італії, Чехії та Молдови.

Як зазначив ректор НМУ, професор Юрій Кучин, Інститут гігієни та екології – це потужна науково-дослідна установа, що проводить важливі дослідження і випробовування, постійно розширюючи їхній спектр. В Університеті приділяють значну увагу на залученні до потужної команди вчених НМУ науковий потенціал України та наших зарубіжних колег. А широке представництво наукового форуму свідчить про актуальність теми й авторитет НМУ серед наукової спільноти.

У пленарному засіданні конференції виступили заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Людмила Черненко, директор юридичного департаменту МОЗ України Олександр Морачов, директор Інституту гігієни та екології НМУ Сергій Омельчук, завідувачі кафедр, професори Василь Бардов й Анатолій Гринзовський.

Цікавим моментом в роботі конференції стало представлення власних художніх робіт студентів медичного факультету №2  Софії Бейчук, Дар’ї Ходак, Валерії Рудакової, Каріни Кушнірчук. Студентки творчо виконали наукову роботу, спрямовану на оптимізацію психоемоційного стану із використанням широкого спектру ароматів харчових продуктів та спецій і кольорової гами. За переконанням художниць та їхніх наставників кафедри гігієни та екології №4 цей новий напрямок психонутрієнтології займе гідне місце у системі психологічної реабілітації.

Робота конференції продовжилася у форматі трьох секційних засідань, присвячених різним напрямкам: гігієнічної та екологічної оцінки факторів ризику фізичної, хімічної і біологічної природи у сфері життєдіяльності людини, профілактики основних захворювань і школи молодого науковця.

У своєму виступі академік Олександр Яворовський відзначив високий науковий рівень доповідей і представництва на конференції, що вселяє надію на відновлення медико-профілактичної справи в галузі охорони здоров’я нашої країни.

 

За інформацією Інституту гігієни та екології