У 2023 році абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест, – МОН України

23.01.2023

У 2023 році українські абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), як і минулого року. Тест триватиме 180 хвилин і складатиметься з двох обов’язкових предметів та одного з предметів на вибір. Три іспити будуть проводитися в один день, а реєстрація стартує у квітні. Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети, цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано. Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної у червні та додаткової в червні-липні.

Таке рішення прийнято 20 січня 2023 року Міністерством освіти і науки України під час брифінгу щодо узгодженої МОН, Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році.

У Міністерстві освіти та науки України зазначають, що модель вступу, що використовували у 2022 році, в умовах воєнного стану виявилась успішною. Тож на розгляд Верховної Ради України подано законопроєкт зі спільно узгодженою моделлю вступних випробувань у 2023 році у вигляді удосконаленого національного мультипредметного тесту.

Відтак, вступник складатиме тест протягом одного дня (із міркувань безпеки). Тестування триватиме 180 хвилин, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Абітурієнти складатимуть 2 обов’язкові предмети (українську мову та математику) та 1 додатковий за вибором вступника (історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія).

Раніше завдання тестів із математики, історії та української мови були з вибором однієї правильної відповіді та на встановлення відповідності. Цього року платформа буде доопрацьована і можливості з використання інших форматів завдань, які були притаманні саме системі ЗНО, будуть суттєво розширені.

Як наголосив міністр Сергій Шкарлет, цьогоріч будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій. Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі процедури вступної кампанії дистанційно за їхнім вибором та укласти договір про здобуття освіти впродовж трьох місяців після початку навчання. Застосування пільг для жителів особливо небезпечних територій буде визначено навесні з урахуванням ситуації в Україні.

Незалежно від обраного вступником додаткового предмета, позитивний результат національного мультипредметного тесту дасть можливість подавати заяву на вступ на будь-яку спеціальність. У вступній кампанії – 2023 не планують використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт. Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра (освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, ступеня вищої освіти молодшого бакалавра) з пріоритетним вибором (перша та друга пріоритетність) однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка. Регіональний коефіцієнт буде визначено навесні залежно від розвитку воєнно-політичної ситуації в Україні. Загалом вступники зможуть подавати до 20 заяв, з яких не більше 5 заяв – на місця державного та/або регіонального замовлення.

Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), що будуть облаштовані в населених пунктах України та за кордоном. Як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.

Також вступники одержать результати одразу, як тільки виконають усі завдання. Як і в минулому році, УЦОЯО розробить демонстраційний варіант тесту.

Для вступу в цьому році замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років.

 

За інформацією Міністерства освіти та науки України