Студрада М3 організувала онлайн-курс для абітурієнтів-2023

26.05.2023

У період з 9 по 22 травня 2023 року студентська рада медичного факультету №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця влаштувала курс лекцій для підготовки абітурієнтів до національного мультипредметного тесту (НМТ).

Абітурієнти обрали предмети найбільш дотичні вступу на медичні спеціальності за ваговими коефіцієнтами – українську мову та біологію (0,35 і 0,5, відповідно). Відтак, курс був спроєктований з метою покращення знань у галузі біології й української мови.

Спікеркою на лекціях з української мови та біології виступила Антоніна Шкроб’як – здобувачка освіти 1-го курсу медичного факультету №3, староста курсу, членкиня наукового відділу студентської ради Факультету та Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя.

Протягом лекції з української мови учасники опрацювали фонетику й орфографію, вживання м’якого знака й апострофа, спрощення та чергування. Пригадали, які бувають типи речень, варіанти побудови та ролі їхніх членів. Зокрема, приділили увагу відокремленим членам речення: додатку, означенню й обставині, розглянули правила щодо їхнього відокремлення комами та пригадали кілька корисних порад з їхнього визначення. Звернули увагу на відмінювання числівників, закцентувавши на поширених помилках під час їхнього вживання та склали тести наприкінці.

На двох лекціях із біології згадали ключові аспекти цього предмета, такі як клітинна структура, генетика, еволюція, екологія й інші принципи, що лежать в основі живих організмів. Розглянули організм людини як цілісну систему: класифікації імунітету, діяльність різних частин головного мозку; функції гормонів і захворювання, пов’язані з порушенням гормонального фону, та розібрали особливості роботи зі схемами, графіками, діаграмами. Торкнулися й основних понять генетики, їхнього застосування у розв’язанні задач, аналізу генетичних хвороб і спадковості, вивчення хромосомних аномалій та їхній вплив на організм, генетичного інжинірингу і його застосування в сучасному світі, методів діагностики та лікування генетичних захворювань.

Окремим питанням стало написання мотиваційного листа, що розібрала Анастасія Титаренко – першокурсниця М3, членкиня наукового відділу СР медичного факультету №3.

Під час зустрічі обговорили й ефективний мотиваційний лист, чому він так важливий як для абітурієнта, так і для ЗВО, як підготуватися і вдало обрати стиль, структуру та техніки, які допоможуть у його написанні. Під час лекції провели також аналіз написаного мотиваційного листа, з’ясували як і куди його подавати, куди надсилати копії документів (дипломів, сертифікатів, нагород тощо).

Кожна з лекцій доповнювалася розбором тематичних тестів із ЗНО та НМТ минулого року. Учасники писали відповіді у чат, після чого разом зі спікеркою аналізували помилки.

Медичний факультет №3