Студенти вивчали «медичну таємницю» Тараса Шевченка
6 березня в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця у межах Шевченківських днів відбувся інтерактивний захід «Медична таємниця Тараса Шевченка». Студенти різних курсів і факультетів спільно з викладачами кафедри мовної підготовки взяли участь у захопливому медичному детективі, під час якого намагалися встановити діагноз та визначити причини смерті Великого Кобзаря.
Щороку в березні Україна і світ вшановує пам’ять велета духу, митця могутньої творчої сили, борця за свободу і людську гідність Тараса Шевченка. Звертаючись до студентів – учасників інтерактивного заходу, завідувачка кафедри мовної підготовки, професорка Ніна Литвиненко наголосила, що твори геніального поета до сьогодні допомагають українцям усвідомити свою національну ідентичність, актуальні та багато в чому пророчі для нашої країни, особливо у важкий час великої війни. Виступив із лекцією шевченкознавець, педагог, дослідник, працівник ЗСУ Олександр Черкас. Нестандартний підхід, наукова майстерність спікера в поєднанні історії, медицини та аналітики допомогла учасникам побачити постать Тараса Шевченка під новим кутом – не лише як поета, а й як людини, чия доля могла б скластися інакше за інших медичних обставин.
Під час заходу, спираючись на свідчення сучасників, листи та біографічні записи, студенти проводили клінічний розбір гіпотетичного пацієнта XIX століття. Вони аналізували історичні факти, симптоми та методи лікування, порівнюючи їх із сучасними медичними протоколами. Ключовими під час дискусії стали питання «Що, якби Тарас Шевченко потрапив до лікарні сьогодні», «Чи змогли б сучасні лікарі врятувати його», «Від чого насправді помер український геній».
Так, згідно з історичними даними, Тарас Шевченко помер від серцевої недостатності. Учасники інтерактивного заходу дійшли висновку, що сьогодні такий діагноз рідко призводить до летальних наслідків, тож якби пацієнт Тарас Шевченко потрапив до закладу охорони здоровʼя в наші дні, то його було б краще діагностовано, призначено відповідне лікування і життя Великого Кобзаря було б врятоване.
Захід викликав інтерес серед студентської спільноти та став чудовою можливістю поєднати історію, медицину та критичне мислення. Учасники не лише занурилися в історичні реалії, а й отримали цінний досвід аналізу клінічних випадків на основі архівних даних.
За інформацією кафедри мовної підготовки













