НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СТУДЕНТИ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ВІДПРАЦЮВАЛИ ПРОФЕСІЙНІ НАВИЧКИ

02.08.2022

Протягом усього липня на базі Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О.Богомольця студенти стоматологічного факультету мали змогу відпрацьовувати практичні навички, що входять до складу об’єктивного стандартизованого практичного (клінічного) іспиту (ОСП(К)І), відповідно до Наказу НМУ №358 «Про проведення відпрацювання клінічних компетенцій, винесених на ОСП(К)І «Стоматологія».

Майстерне володіння професійними навичками є однією з фундаментальних основ підготовки висококваліфікованого лікаря-стоматолога. Однак тривале дистанційне навчання протягом карантинних заходів, спричинених пандемією COVID-19, а згодом – військова агресія російської федерації проти українського народу суттєво обмежили можливості відпрацювання практичних навичок і набуття досвіду прямого спілкування з пацієнтами. Чи не найбільше це стосувалося саме  студентів-стоматологів, адже спеціальність стоматолога передбачає досконале оволодіння багатьма практичними маніпуляціями, доведення їх до автоматизму, часто із застосуванням складного медичного обладнання. Саме тому Адміністрація університету надала можливість в літній період відпрацювати клінічні компетенції, винесені на ОСП(К)І «Стоматологія». Таку ініціативу активно підтримали і студенти, і викладачі факультету.

Графік відпрацювань передбачав можливість роботи студентів на всіх профільних кафедрах факультету. Студенти відшліфовували навички на симуляційних фантомах, але особливе зацікавлення викликала робота з реальними пацієнтами, яку суттєво обмежив дистанційний формат навчання. На всіх кафедрах студенти мали змогу працювати з пацієнтами різного віку, асистувати лікарям, викладачам, один одному, проводити лікувальні та профілактичні заходи. Базові навички на більшості кафедр відпрацювали на симуляційних фантомах. Під керівництвом викладачів студенти також опрацьовували медичну документацію, аналізували результати додаткових методів дослідження та мали змогу отримати відповіді на запитання з кожної фахової дисципліни.

Протягом липня 74 студенти долучились до практичної роботи, скориставшись можливістю відпрацьовувати навички на кафедрах, окремі з них відвідували заняття неодноразово.

Безперечно, набутий майбутніми стоматологами цінний досвід буде корисним як в подальшому навчанні, так і у практичній діяльності.

 

Деканат стоматологічного факультету