Студенти НМУ проводять опитування про онкозахворювання

09.03.2023

Ким ви уявляєте себе через 5, 10, 20 років? Скільки запланували подорожей, святкувань, покупок? Усі ми сподіваємося, що безліч цих речей, які безумовно принесуть радість, кожен з нас зможете втілити в життя. Та головним фундаментом для цього майбутнього, який повинен закласти кожен з нас, – це здоров’я.

Як би нам не хотілося не думати про жахи реальності, але на сьогодні серед основних причин смертності у світі досі є рак. Під час кровопролитної війни, яка триває у нашій країні, це підступне захворювання не заховалось, а продовжує відбирати життя в українців.

Загальний показник смертності становить 151,3 особи на 100 тис. населення. Зараз у лікарнях перебувають понад 1 млн 187,6 тисяч пацієнтів з онкологічними захворюваннями. Найбільш поширені види раку у чоловіків пов’язані з трахеєю, бронхами, легенями (16,5%), передміхуровою залозою (12,9%), ободовою кишкою (7,7%), шлунком (7,4%), а у жінок — з грудною залозою (23,8%), тілом матки (11,1%), ободовою кишкою (7,5%), шийкою матки (6,3%) та яєчниками (5,8%).

Усі ми сьогодні – це тил наших військових, і як вони ведуть бої з окупантами, так ми маємо боротися із раком. Ми маємо захистити себе від захворювань, щоб надалі підтримувати наших героїв.

Для цього нам потрібно вчасно попередити хворобу шляхом профілактики та онкоскринінгу. Онкоскринінг – це дослідження Вашого організму на наявність пухлин з метою ранньої діагностики. Існує декілька груп населення, яким варто регулярно робити це дослідження: пацієнти, які мають генетичну схильність до виникнення пухлин, пацієнти з кістами, гемангіомами на тілі або внутрішніх органах, люди, що досягли 35-річного віку, люди, які мають шкідливі звички, ведуть неправильний спосіб життя, погано харчуються або перебувають у токсичному середовищі, стресонестійкі люди. Онкоскринінг допомагає виявити хворобу на ранніх стадіях, не доводити її до фатальних наслідків, а зупинити шляхом виходу у стійку ремісію. Пам‘ятайте, що рак може проходити безсимптомно на початку, тому подбайте про себе та попередьте хворобу заздалегідь.

Саме тому Студентська рада НМУ імені О. О. Богомольця, Студентське наукове товариство імені О. А. Киселя, Профком студентів НМУ, Товариство молодих вчених і спеціалістів за підтримки Міністерства охорони здоров’я України й у співпраці з Університетською клінікою НМУ та кращими медичними закладами столиці запустили проект «#МедичнаПросвіта». Задля збільшення обізнаності населення про найпоширеніші захворювання та важливості ранньої діагностики, профілактики й лікування запрошуємо взяти участь в онкоанкетуванні за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1EKqWYBITs_vjFh71ATcib7TPrmb6JIEtAWO75__4u2U/edit?ts=63e00116

Бережіть себе та своїх рідних!