НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Студенти НМУ проаналізували вплив цукрового діабету на психічне здоров’я

24.11.2022


22 листопада до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом кафедрою загальної і медичної психології та спільними зусиллями з профкомом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Студентським науковим товариством імені О.О. Киселя, в рамках проєкту «Діабет, як спосіб життя», була проведена онлайн-лекція, що охоплювала коло психологічних питань щодо цукрового діабету.

Лекцію провела доктор наук з державного управління, професор кафедри загальної і медичної психології Інга Рожкова. Вона підкреслила, що цукровий діабет – це хронічний метаболічний розлад, який впливає на фізичне, соціальне та психічне, включаючи психологічне благополуччя людей, які з ним живуть.

Недуга може супроводжуватися різними порушеннями у психічній сфері, поширеність яких становить 71-92,7%. Важливий вплив на розвиток діабету різними шляхами через поведінкові та фізіологічні механізми має стрес. Тому сьогодні, в ситуації постійного стресу, так важливо піклуватися про своє фізичне та психічне здоров’я.

Також на лекції було відзначено, що психосоціальні проблеми, котрі найчастіше зустрічаються у хворих на цукровий діабет, часто призводять до серйозного негативного впливу на самопочуття та соціальне життя пацієнта. Звернення до таких психосоціальних аспектів, включаючи когнітивні, емоційні, поведінкові та соціальні чинники в лікувальних втручаннях, допоможе подолати психологічні бар’єри.

Також на цьому заході були представлені презентації студенток 3 курсу медичного факультету №3 Маргарити Власик про вплив стресу на розвиток цукрового діабету; та медичного факультету №1 Ірини Приступи і Злати Жулковської на тему психологічних аспектів емоційної сфери пацієнтів, що мають цукровий діабет.

Лекція мала інтерактивний формат і викликала неабиякий інтерес. Кожен учасник мав можливість задати питання лектору й іншим виступаючим, що продемонструвало велику зацікавленість студентів до запропонованої тематики.

 

Кафедра загальної і медичної психології