Студенти НМУ оволодівали навичками з виконання FAST-дослідження при травмі

29.11.2023

Вміння якісно та оперативно оцінити стан пацієнта, що є надзвичайно важливим для майбутніх лікарів, студенти 1-6 курсів медичних факультетів №1, №3 та ФПЛ ЗСУ Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відпрацьовували під час серії майстер-класів «FAST-протокол у дитячій хірургії» на клінічній базі кафедри дитячої хірургії нашого Університету у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит».

Навчання проводили практикуючі лікарі, викладачі кафедри дитячої хірургії НМУ професорка Ірина Бензар, доцент Олег Годік, старші лаборанти Маргарита Гаджиєва і Єгор Лисенко. Під їх керівництвом майбутні лікарі вивчали роботу УЗД-апарата, за допомогою якого виконується FAST-дослідження при травмі (FAST-протокол), покроковий процес виконання такого скринінгового тесту, розглянули різні клінічні випадки.

Студенти оволодівали практичними навичками з FAST-дослідження на сучасних манекенах, значну увагу приділили розбору найпоширеніших помилок при його виконанні. Вдосконалюючи отримані знання, відпрацювали процедуру FAST-протоколу один на одному.

Також, під керівництвом досвідчених хірургів кафедри, студенти-медики вивчали методи огляду маленьких пацієнтів, характерні особливості дитячого травматизму та види травм. У фокусі уваги були й питання діагностики шоку, що є одним з найтяжчих, часом блискавичних критичних станів, та клінічні протоколи надання допомоги при різних видах шоку.

Розуміючи, наскільки важливим для майбутніх лікарів є отримання практичних навичок з надання всіх видів медичної допомоги, у НМУ і надалі проводитимуть майстер-класи, під час яких студенти перейматимуть досвід досвідчених фахівців та набуватимуть фахових компетентностей.

Пресцентр НМУ за інформацією медичного факультету №3