Студенти-гуртківці успішно представили результати наукових досліджень на університетських конференціях
Нещодавно у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулася низка студентських наукових конференцій. Активними учасниками заходів стали студенти 3-6 курсів медичного факультету №2 та факультету підготовки іноземних громадян, більшість із яких є членами студентського наукового гуртка (СНГ) кафедри педіатрії №2. Майбутні лікарі спробували себе в ролі науковців, провели дослідження та успішно представили їх результати на конференціях.
Наукові роботи студенти виконували за наставництва викладачів кафедри педіатрії №2, яку очолює професор Олександр Волосовець, та керівниці СНГ, доцентки Тетяни Шевцової.
Так, у форматі опису цікавих клінічних випадків у НМУ імені О.О. Богомольця відбулася студентська науково-практична Clinical Annual Scientific Experience (CASE) 2025. В онлайн-заході взяли участь понад 100 студентів із України, а також громадяни Індії та Південної Кореї.
У межах конференції з доповідями виступили студентки 5 курсу медичного факультету №2 Олександра Васечко, яка представила тему «Клінічний випадок фетального алкогольного синдрому у новонародженої дитини» (наукові керівниці – доцентки Ірина Логінова та Тетяна Шевцова) та Єлизавета Руденко – «Pancake-синдром» (наукова керівниця – асистентка кафедри Марія Кривопустова). За результатами оцінки доповідей студентки здобули перші місця.
Опис рідкісних клінічних випадків у межах конференції також представили студент 5 курсу медичного факультету №2 Євген Черкавський, який акцентував на хворобі Пайра у дитини (наукова керівниця – асистентка кафедри Наталія Слюсар) та студентка 6 курсу факультету підготовки іноземних громадян Кім Хайонг – доповіла про синдром Санфілліпо у дитини раннього віку (наукова керівниця – доцентка Олена Черній). За результатами доповідей студенти одержали дипломи за 3 місце.
Окрім того, журі конференції вразили глибоким науковим підходом до проблем педіатричних пацієнтів студенти 5 курсу медичного факультету №2: Богдан Цьомка виступив із доповіддю «Інфекційний мононуклеоз, неадекватна антибіотикотерапія» (наукові керівниці – доцентки Вікторія Хоменко та Ольга Ковальчук) та Дмитро Палій, який представив доповідь «Алергічна шкірна реакція у підлітка на тлі татуювання» (наукова керівниця – доцентка Оксана Ємець).
Студенти-гуртківці кафедри педіатрії №2 долучилися і до науково-практичної конференції «Молодь у медицині: клінічні виклики та наукові відкриття». Онлайн-захід став платформою для обговорення актуальних питань клінічної медицини та новітніх наукових досліджень.
У секції «Клінічні випадки» взяли участь студентки-гуртківці з медичного факультету №2, які отримали дипломи за 2 місця. Зокрема, третьокурсниця Вероніка Забавіна представила доповідь «Клінічний випадок коарктації аорти у новонародженої дитини» (наукова керівниця – доцентка Тетяна Шевцова). Тему «Шкірні прояви хвороби Крона» висвітлила п’ятикурсниця Надія Савіна (наукова керівниця – професорка Олена Мозирська).
Актуальні для сучасної педіатрії клінічні випадки в межах конференції представили також студентки медичного факультету №2. П’ятикурсниця Катерина Пилипко презентувала доповідь «Pork-cat-syndrome в педіатричній алергології: клінічний кейс», яка виборола 3 місце (наукова керівниця – асистентка кафедри Марія Кривопустова) та четвертокурсниця Марія Петрущак, яка представила доповідь «Гастроезофагальна рефлюксна хвороба в педіатрії» (наукова керівниця – доцентка Юлія Каруліна).
У секції «Сучасні тренди у вивченні клінічних та фундаментальних дисциплін» виступили з доповідями та вибороли дипломи за 2 місце п’ятикурсниця медичного факультету №2 Далія Цидаленко, яка представила доповідь «Медикаментозна алергія на НПЗП» (наукова керівниця – професорка Марія Прохорова), а шестикурсниця факультету підготовки іноземних громадян Амріта Гаргі висвітлила тему «Biomarkers for early diagnosis of fetal alcohol spectrum disorders. Literature review» (наукова керівниця – доцентка Тетяна Шевцова).
У межах конференцій, що відбулися в Університеті, студенти-гуртківці СНГ кафедри педіатрії №2 обмінялися досвідом, поглибили та отримали нові знання, продемонстрували, що вони є важливою складовою молодіжної наукової родини НМУ імені О.О. Богомольця.
Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи за інформацією кафедри педіатрії №2