НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

СТУДЕНТИ-ГУРТКІВЦІ КАФЕДРИ ПЕДІАТРІЇ № 2 – ПЕРЕМОЖЦІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЇ «МІЖДИСЦИПЛІНАРНІ ПІДХОДИ ДО ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ ДИТЯЧИХ ХВОРОБ», ПРИСВЯЧЕНОЇ ПАМ‘ЯТІ ВИДАТНОГО УКРАЇНСЬКОГО ВЧЕНОГО-ПЕДІАТРА, АКАДЕМІКА НАМН УКРАЇНИ В.Г. МАЙДАННИКА

29.04.2021

22-23 квітня в Національному медичному університеті відбулась науково-практична онлайн-конференція з міжнародною участю «Міждисциплінарні  підходи до діагностики та лікування дитячих хвороб», присвячена пам‘яті видатного українського вченого-педіатра, академіка НАМН України В.Г. Майданника. Цей представницький міжнародний науковий форум на високому рівні було проведено кафедрою педіатрії №4 на чолі із ученицею академіка В.Г. Майданника професором  І.О. Мітюряєвою-Корнійко. У роботі конференції узяли участь з науковими доповідями усі педіатричні кафедри нашого Університету, представники наукових шкіл з інших міст країни та іноземні гості.

Доброю традицією цієї конференції, яку започаткував академік В.Г.Майданник, стало проведення у рамках форуму студентської секції, де представляє роботи молоде покоління вчених педіатрів. Їхні доповіді були дуже цікавими і представляли результати власного наукового пошуку студентів. Роботи молодих науковців оцінювало представницьке журі.

За результатами розгляду найкращих робіт студентів-науковців у розділі «Наукове дослідження» в  україномовній секції Диплом за 1 місце отримала студентка 5 курсу медичного факультету №2 Надія Александренко за роботу «Проблема болю та знеболення в сучасній інтенсивній терапії новонароджених» (кафедра педіатрії №2, науковий керівник – доцент Т.І.Шевцова, завідувач кафедри–член-кореспондентНАМН України О.П.Волосовець).

 

Метою роботи Надії Александренкобуло розробити стратегію профілактики болю у новонароджених дітей, стандартизувати підхід до оцінки болю та боротьби з ним на рівні неонатального відділення.

Надія Александренко є старостою студентського наукового  гуртка кафедри педіатрії №2, бере активну участь у суспільній роботі: є старостою  5 курсу медичного факультету №2. Вона працює у відділенні інтенсивної терапії новонароджених пологового будинку, бере активну участь у конференціях, має друковані роботи.У майбутньому мріє бути лікарем-неонатологом.

 

 

За результатами оцінювання доповідачів студентської англомовної секції Диплом за 1 місце отримав теж активний гуртківець кафедри педіатрії №2 НМУ, студент 4 курсу  медичного факультету №2 Малік Піюш (Індія) за наукову роботу «Аналіз випадків народження та сучасні підходи до ведення новонароджених дітей  з вродженими вадами серця».

 

 

Уцій науковій роботі було проведено системний ретроспективний аналіз випадків вроджених вад серця у новонароджених у пологовому будинку за період 2013-2021 рр., висвітлено  сучасні напрямки  діагностики і ведення новонароджених з вродженими вадами серця та представлено клінічний випадок  критичної вади серця у новонародженої дитини.

Малік Піюш є членом студентського наукового гуртка кафедри педіатрії №2, велику увагу приділяє вивченню патології серцево-судинної системи у дітей, та в майбутньому мріє бути дитячим кардіохірургом. Побажаємо нашим переможцям нових творчих злетів та здійснення мрій.

 

 

Прес-центр за матеріалами кафедри педіатрії №2