Студенти-фармацевти переймають досвід роботи у провідних фахівців галузі

22.05.2024

Вже стало доброю традицією, коли до аудиторних занять на кафедрі аптечної та промислової технології ліків Національного медичного університету імені О.О. Богомольця залучають експертів галузі, професіоналів-практиків, представників фармацевтичних компаній-роботодавців. Провідні спеціалісти з фармації викладають профільні дисципліни, а також виробничу практику з технології ліків. Зустрічі відбуваються в межах освітньої програми, розробленої для якісного опанування фахових навичок майбутніми фармацевтами.

Так, нещодавно в межах вивчення дисципліни «Технологія ліків» студенти 4 курсу фармацевтичного факультету НМУ задля розвитку професійних соціально-комунікативних навичок відвідали онлайн-лекцію експертки, менеджерки з навчання та розвитку компанії «GxP» Любові  Краснощок, яка розповіла про важливі питання пошуку роботи. З профорієнтаційними лекціями, які відбулися офлайн в межах проєкту «Дні кар’єри», перед здобувачами освіти виступили фахівчині корпорації «Артеріум», керівниця служби навчання та розвитку Ольга Коростельова та менеджерка з навчання і розвитку Катерина Покойовець, що докладно ознайомили присутніх з етапами розвитку кар’єри у фармацевтичній компанії та провели екскурсію виробництвом.

З лекціями перед здобувачами освіти фармацевтичного факультету НМУ також виступили начальник лабораторії фармацевтичної розробки акціонерного товариства «По виробництву інсулінів «Індар» Дмитро Шанін, який озвучив тему «Основні вимоги до належної виробничої практики лікарських засобів. Фармацевтична система якості» та провідний технолог цього ж підприємства Денис Бобир, що представив лекцію «Отримання рекомбінантного білкового продукту інсуліну». Старший інженер-технолог з фармацевтичної розробки дослідного центру «Київмедпрепарат» Олександр Голодюк для майбутніх фармацевтів 4-5 курсів прочитав лекцію на тему «Технологія виробництва твердих лікарських форм».

До викладання навчальної дисципліни «Технологія ліків» також долучалися фахівці Клінічної лікарні «Феофанія», Головного військово-медичного клінічного центру Державної прикордонної служби України, комунального підприємства «Фармація» (м. Київ).

Варто зазначити, що для студентів за другим (магістерським) рівнем освіти, спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» виробнича практика з промислового виробництва лікарських засобів проводилася на різноманітних фармацевтичних підприємствах України, де вони опановували основи роботи з технологічним обладнанням та устаткуванням. На базах викладання навчальної дисципліни «Практика з технології ліків», студенти отримують можливість навчатися за місцем проживання, зокрема у Черкасах, Тернополі, Хмельницькому та Білій Церкві, що на Київщині. Зручне місцерозташування баз практики сприяє якісному засвоєнню теоретичних основ i практичних умінь з виготовлення лікарських засобів.

За інформацією кафедри аптечної та промислової технології ліків