СТУДЕНТСЬКИЙ ФОРУМ ГИРЬОВИКІВ УКРАЇНИ

03.03.2015

27-28 лютого  2015 року в спортивному комплексі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся 6-й чемпіонат України з гирьового спорту серед студентів ВНЗ, який проходив з нагоди 120-річчя заснування перших гуртків з гирьового спорту в Україні.  Змагання проводилися за підтримки Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України та Федерації гирьового спорту України (президент – Ю.В. Щербина).

Ці спортивні перегони були відбірковими до Чемпіонату світу з гирьового спорту серед студентів, який відбудеться на початку липня цього року в угорському місті Печ.

Відкрив змагання Начальник Київського міського відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України С.І. Бобровник. Він привітав учасників і тренерів, які не зважаючи на фінансову скруту, знайшли можливість взяти участь у змаганнях. У програмі відкриття виступив колектив спортивного танцю НМУ імені О.О. Богомольця під керівництвом викладачів-тренерів кафедри фізичного виховання і здоров’я Л.М. Пустолякової і М.А. Болгар.

У змаганнях взяли участь понад 100 спортсменів із 17 регіонів України, які представляли 25 вищих навчальних закладів. За 1 командне місце боротьба велася між столичними студентами-медиками і студентами-курсантами військового інституту з Житомира (ЖВІДУТ). У військових гирьовий спорт входить до програми фізичної підготовки, тож не дивно, що вони отримали командну перемогу. У напруженій боротьбі студенти нашого університету з невеликим відставанням посіли друге загальнокомандне місце. На третю сходинку п’єдесталу пошани зійшли спортсмени Ужгородського національного університету.

В особистому заліку на особливу пошану заслуговують студенти, які здобули призові місця у цих престижних змаганнях. Чемпіонами України серед студентів у своїх вагових категоріях стали Євген Хіля – команда ЖВІДУТ (Житомир); Роман Шапран – ЖНАЕУ (Житомир); Євген Киреєв – СНУ імені Даля (Северодонецьк); Микола Гичка – УЖНУ (Ужгород); Олег Ястреба – НТУУ «КПІ» – (Київ); Владислав Винник – ЖВІДУТ (Житомир); Вадим Марчак – УНУС (Умань).

У студенток чемпіонські звання вибороли: Олена Короткова – УДУХТ (Київ); Марія Блащук – Вишнянський коледж ЛНАУ (Львівська область); Ірина Григоренко – ЛНАУ (Северодонецьк). Усі призери змагань вибороли право на участь у V Чемпіонаті світу з гирьового спорту серед студентів, який відбудеться влітку в Угорщині. Слід відзначити, що студент із Туркменістану Зеріпбай Егембердиєв (НМУ імені О.О. Богомольця) виборов право на поїздку до Угорщини. Крім того, переможці юнацького чемпіонату зможуть взяти участь у Чемпіонаті світу серед юнаків і дівчат, який відбудеться наприкінці травня у німецькому місті Вормс.
Організаційний комітет змагань, спортсмени, тренери і судді висловлюють глибоку подяку керівництву Національного медичного університету імені О.О. Богомольця за надану можливість проведення Чемпіонату України серед студентів у спортивному комплексі нашого Університету.