Студентки НМУ асистували на операціях в Охматдиті

01.12.2023

Завдяки участі у благодійних ярмарку та аукціоні, що проводилися з метою збору коштів на розвідувальний дрон для ЗСУ, студентки медичного факультету №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Євгенія Косиченко та Антоніна Шкроб’як реалізували давню мрію. Майбутні лікарки отримали унікальну можливість стати асистентками на операціях, що проводилися на клінічній базі кафедри дитячої хірургії НМУ в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит».

Так, у відділенні ортопедії та травматології Охматдиту студентка Євгенія Косиченко, що виграла лот під час благодійного аукціону, асистувала завідувачу кафедри дитячої хірургії НМУ, професору Анатолію Левицькому. Зокрема, на одному із етапів високотехнологічної операції із хірургічної корекції деформації хребта із застосуванням навігаційної системи StealthStation Medtronic та O-arm 3D Tracker. Не зважаючи, що Євгенія перебуває лише на початку медичного шляху, вона продемонструвала глибокі знання з анатомії людини, правил асептики, принципів оперативного втручання.

А власниця іншого лота, студентка Антоніна Шкроб’як, отримала можливість асистувати на операції з видалення титанових стрижнів із великогомілкової кістки. Під керівництвом доцента кафедри дитячої хірургії Володимира Вітязя вона продемонструвала високий рівень теоретичної підготовки та знання з опанованих під час навчання дисциплін.

Студенти нашого Університету, завдяки власній небайдужості, отримали унікальний досвід, що допоможе їм надалі обрати спеціальність в інтернатурі.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри дитячої хірургії