Студент-медик пішов воювати добровольцем

16.04.2015

3 квітня Володимиру Юрічку виповнився б 21 рік…

За останні півтора місяця в зоні АТО загинуло 75 військових — таку інформацію станом на 1 квітня озвучив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Попри перемир’я і домовленості, воїни гинуть — підриваючись на закладених бойовиками мінах, потрапляючи в засідки… Війна триває, і ми не можемо забувати наших військових, які поклали життя за те, щоб кров і розруха не прийшли в наші домівки. Ми продовжуємо публікувати історії загиблих воїнів. Сьогодні розповідаємо про зовсім юного студента-медика, який на передовій став до кулемета, замінивши загиблого побратима, — Володимира Юрічка. А також — про трьох воїнів, які загинули, намагаючись забрати поранених із Донецького аеропорту — вінничан Сергія Зулінського, Леоніда Шевчука та Дмитра Франішина, та 47-річного бійця батальйону «Київська Русь» Тараса Сича, який готував побратимам їжу й загинув, виконуючи свою роботу, під Дебальцевим. Усі історії загиблих героїв — у рубриці «Вони загинули за нас».

У дні апогею Революції Гідності, коли протестувальникам була необхідна і медична допомога, студентство Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, в авангардній своїй частині, влилося у велику милосердну хвилю. Серед волонтерів був і студент третього курсу факультету №3, де готують майбутніх педіатрів, Володимир Володимирович Юрічко. На Майдані він дістав поранення, проте, щойно відновилися сили, добровольцем вирушив на палаючий схід.

Батькам-лікарям у рідному Самборі — Володимиру Володимировичу та Лілії Богданівні Юрічкам — сказав, що їде на фронт санітаром, але був помічником командира кулемета і загинув, замінивши його у відбитті атаки ворога, в серпні 2014-го. Воював у лавах батальйону «Айдар». Після звільнення українськими військами одного з міст Луганщини особисто вивісив на адміністративній будівлі там синьо-жовтий прапор Перемоги.

Третього квітня в центрі столиці, на фасаді адміністративного корпусу Національного медичного університету імені О. О. Богомольця, йому відкрили меморіальну дошку. Цього дня йому б виповнився 21 рік. Меморіальна дошка, виконана скульптором року Діною Марголіною і архітектором Юрієм Храновським, вражає своєю талановитістю, юне обличчя сміливця ніби дивиться у вічність. Хвилюючий акт вів екс-міністр культури Євген Нищук. Ректор університету, член-кореспондент НАМН України Катерина Амосова наголосила, що пам’ять про студента — подвижника патріотизму — житиме не лише в меморіальній дошці. Громадськість НМУ звернулася до Президента країни з клопотанням про надання Володимиру Юрічку звання Героя України. Затверджено дві стипендії його імені, до того ж співголовою спеціальної комісії є лікар Володимир Юрічко-старший. Ім’ям Володі буде названо аудиторію №4 у морфологічному корпусі. Її облаштування, з відповідною меморіальною експозицією, завершується. А ще — Володимир був результативним волейболістом. У двадцятих числах квітня в ігровому залі спортивного комплексу університету відбудеться перший турнір з волейболу «Меморіал Володимира Юрічка» серед студентів вищих навчальних закладів Києва.

У своєму яскравому слові голова Наглядової комісії університету, письменник, вчений, дипломат Юрій Щербак наголосив, що лик Володі Юрічка у своєму просторовому і духовному довголітті тепер буде сусідити з Кобзарем, що стоїть неподалік, на величному монументі в серцевині парку навпроти, і розташованою поряд меморіальною дошкою на честь випускника медичного факультету 1916 року, письменника і лікаря Михайла Булгакова. Тут чомусь згадалося, що студент Булгаков, ще до отримання звання «лікар з відзнакою», у розпалі Першої світової подав заяву з бажанням йти добровольцем у лави військово-морського флоту, хоча мав намір стати лікарем-педіатром. Так, через століття, двоє страстотерпців і патріотів ніби зблизилися.

Юрій ВІЛЕНСЬКИЙ