Стартувала Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?»

27.03.2023

Ментальне і фізичне здоров’я – нерозривне ціле. Ця істина не потребує окремих пояснень. І в умовах війни, постійного і безперервного стресу, підтримка психоемоційного стану людини набуває особливого значення. Звернути увагу на стан ментального здоров’я населення, та, передусім, підняти рівень освіченості людей у цій сфері, популяризувати техніки самодопомоги та підтримки інших покликана комунікаційна кампанія в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді України Оленою Зеленською.

Згідно з даними соціологічних опитувань, понад 90% українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% – перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, повʼязаних з психічним здоровʼям. За оцінками спеціалістів, 40-50% населення потребують наразі чи потребуватимуть у найближчому майбітньому психологічної допомоги та психосоціальної підтримки різного ступеня інтенсивності. Рівень споживання антидепресантів та заспокійливих засобів у 2022 році сягнув піку.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я має на меті не тільки зробити більш доступними знання про дієві методи і техніки самодопомоги, якими може скористатися кожен, а й спростити процедуру отримання необхідної допомоги від спеціаліста, та, відповідно, підготовку спеціалістів належного рівня. Тобто йдеться про розбудову системи надання послуг у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, психологічної допомоги у різних секторах (освіта, соціальна сфера, охорона здоров’я, сектор безпеки та оборони) на національному та регіональному рівнях.

Відповідальність за власний психоемоційний стан – це той вибір, який необхідно зробити у нелегкі часи випробувань, аби вистояти  самому і стати підтримкою для близьких. І проєкт «Ти як?» допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес і тривожні стани.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.

Гарячі лінії психологічної допомоги:

  • Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні). Телефони для зв’язку з-за кордону доступні тут
  • Урядова «гаряча лінія» 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю – 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія емоційної підтримки МОМ – 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово)
  • Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

 

Пресцентр НМУ