НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ШКОЛА-СЕМІНАР З ФІЗИКИ ЖИВОГО ТА БІОЕТИКИ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС «МЕДИЦИНА У ДЗЕРКАЛІ ПОЕЗІЇ»

10.01.2022

У рамках роботи школи-семінару «Проблеми фізики живого та біоетики» наприкінці грудня  2021 року у приміщенні Національного музею медицини України відбулася презентація навчально-просвітницького   проєкту – конкурсу «Медицина у дзеркалі поезії: наука-практика-моральність».

Метою даного проєкту є соціально-етичний розвиток особистості студентів  через вплив поетичного слова та одночасно – ознайомлення майбутніх медиків з одним із напрямків медичної психотерапії, що дістав назву поезієтерапія (poetry therapy). У конкурсі беруть участь   студенти НМУ імені О.О. Богомольця (м. Київ, Україна)  та студенти Казахського НМУ імені С.Д. Асфендіярова (м. Алмати, Республіка Казахстан). Від керівництва КазНМУ імені С.Д. Асфендіярова  на ім’я ректора НМУ імені О.О. Богомольця, члена-кореспондента НАМН України, професора Ю.Л. Кучина було надіслано офіційний лист із підтвердженням зацікавленості  у даному проєкті.

Цей проєкт підтримали  також Рада молодих вчених при Президії НАМН України та Національний музей медицини України. Виявили бажання приєднатися до конкурсу і студенти-медики Буковинського медичного університету (м. Чернівці).  Нагадаємо, що  організатори конкурсу вже мають досвід 2019-2020 навчального року з проведення спільно із студентами КазНМУ імені С.Д. Асфедіярова подібного заходу під назвою «Студенти-медики та викладачі читають вірші». Тоді переможцям конкурсу від імені ректора НМУ було надіслано відповідні грамоти.

Конкурс «Медицина у дзеркалі поезії: наука-практика-моральність» є творчим продовженням і змістовним розвитком попереднього конкурсу, який викликав неабияку зацікавленість у студентів та отримав визнання всіх учасників. Невипадково епіграфом даного конкурсу обрано поетичну фразу видатної української поетеси Ліни Костенко «…Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі…».

 

Для участі у нашому конкурсі учасникам  потрібно надати не тільки відео-запис (або очний виступ) свого читання вірша за медичною тематикою, але і  текст короткого есе, в якому буде відображено особисті роздуми учасника щодо змісту  прочитаного вірша.

Запрошуємо всіх студентів та молодих науковців НМУ імені О.О. Богомольця до участі у нашому конкурсі. Термін подання робіт до 21 січня 2022 року. Роботи надавати модераторам конкурсу (altaikiev1@gmail.com) доценту А.І. Єгоренкову (науковий керівник школи-семінару з фізики живого та біоетики)   або доценту В.В. Пащенко (заступник наукового керівника). Всі роботи, відібрані для для участі у конкурсі, можна бути побачити за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=iyzLFzbZ0nA  (текст під фотомузичним роликом).

 

Прес-центр за матеріалами школи-семінару «Проблеми фізики живого та біоетики»