Щелепно-лицеві хірурги НМУ поділилися досвідом із колегами з 92 країн світу
У Римі (Італія) нещодавно відбувся XXVII Конгрес Європейської асоціації черепно-щелепно-лицевих хірургів (European Association for Cranio MaxilloFacial Surgery — EACMFS), що об’єднав понад 2500 делегатів із 92 країн світу. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця на заході представили фахівці кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти. Вони виступили з доповідями, взяли участь у семінарах, майстер-класах і засіданнях круглих столів.
Під час секції, присвяченої переломам голівки нижньої щелепи, завідувач кафедри Андрій Копчак виступив із лекцією, в якій представив досвід кафедри в лікуванні даного виду травми за останні 6 років. Спільно з групою експертів, хірургів із Великої Британії, Австрії, Словаччини, Польщі, Франції та Німеччини, Андрій Копчак також взяв участь у консенсусному круглому столі, у межах якого обговорили менеджмент даного виду травми. Результати круглого столу будуть враховані при складанні оновлених протоколів лікування переломів голівки нижньої щелепи.
У межах роботи секцій конгресу професор кафедри Юрій Чепурний поділився унікальним досвідом реабілітації пацієнтів із анофтальмом та запропонував нову концепцію з використання цифрових технологій у цієї категорії пацієнтів. Своєю чергою асистентка кафедри Анна Романова представила доповідь про ускладнення остеосинтезу нижньої щелепи та шляхи його профілактики, а також представила Україну на зустрічі Асоціації щелепно-лицевих trainee, де взяла участь в обговоренні моделі підготовки щелепно-лицевих хірургів Європи та увійшла до складу робочої групи зі створення ефективних моделей підготовки щелепно-лицевих хірургів Європи.
Окрім того, асистентка кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій ІПО нашого Університету Тетяна Павличук представила результати лікування військових із переломами нижньої щелепи, асистент Євген Шумерський поділився результатами впровадження нових підходів у лікуванні пацієнтів із переломами верхньої щелепи, а старший лаборант кафедри Бекір Османов розповів про ефективність реконструкції вогнепальних дефектів нижньої щелепи з використанням вільних клаптів на судинних анастомозах. Асистентка Марина Столярчук представила результати свого наукового дослідження, розповіла про переваги і недоліки 3-х різних методів розширення верхньої щелепи у дорослих пацієнтів.
Також у конгресі взяли участь аспіранти кафедри. Олександр Васильєв проаналізував травми вилицевого комплексу. Доповідь Аліни Слободянюк була присвячена дуже важливій темі – ендокринній орбітопатії. Вона представила результати декомпресій орбіт із використанням навігаційних шаблонів.
За інформацією кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій ІПО












