НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПРО ФАХ «ПЕДІАТРІЯ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ 1-го КУРСУ

21.02.2020

Третій рік поспіль на медичного факультету №3 існує проект «Вступ до фаху», завдяки якому студенти перших курсів можуть в провідних медичних закладах Києва ознайомитися з особливостями роботи різних фахівців педіатричного профіля: дитячого інфекціоніста, дитячого анестезіолога-реаніматолога, дитячого хірурга, дитячого ендокринолога, дитячого психіатра, дитячого кардіолога та інших.

Цей рік не був винятком і наші першокурсники впродовж січня-лютого могли зануритися в світ роботи дитячого лікаря анестезіолога-реаніматолога, відвідавши відділення реанімації та інтенсивної терапії новонароджених та недоношених дітей  ДУ «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України». Студенти ознайомились з усією сучасною технікою відділення, яка використовується  для обстеження та лікування новонароджених та недоношених дітей – апаратами штучного дихання, перфузорними системами, пересувним рентген апаратом, кувезами. Розібрали клінічні кейси найважчої патології у новонароджених дітей,  зокрема такої як атрезія стравоходу, гастрошизис, тяжкі випадки тератом, які включали  дані клініко-лабораторних обстежень, рентгенівські знімки тощо. Побачили, як слід визначати групу та резус фактор крові людини, а згодом, після ілюстрації та ознайомлення з методикою, під керівництвом лікаря-інтерна, випускниці нашого Університет Катерини Селіверстової, виконали цю процедуру самостійно.

Також вони дізналися про тонкощі роботи дитячого інфекціоніста, відвідавши боксоване відділення та відділення нейроінфекцій Київської міської дитячої клінічної інфекційної лікарні. Майбутні педіатри розібрали клінічні кейси таких поширених інфекційних захворювань у дітей, як — кашлюк, вітряна віспа, гнійний менінгіт, ентеровірусна інфекція, інфекційний мононуклеоз, грип, гострі респіраторні інфекції. Модератор заходу Оксана Виговська, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб, акцентувала увагу на необхідності комунікації в роботі лікаря-педіатра, спілкуванні з дітьми та їхніми батьками, вмінні інтерпретувати дані лабораторних обстежень.  Були обговорені причини розвитку різноманітних епідемій, особлива увага зверталася на актуальні захворювання такі, як грип та коронавірусна інфекція. Також всі учасники навчилися правильно виконувати експрес-обстеження на вірус грипу А+В методом імунохроматографії.

Усі учасники проекту зрозуміли, що знання, які вони здобувають на фундаментальних кафедрах, мають безпосередню реалізацію в клініці.

 

Прес-центр за матеріалами деканату медичного факультету №3