Понад 350 майбутніх фармацевтів склали «Крок-1» та іспит з професійної англійської

12.06.2024

11 червня студенти 3 та 4 курсів денної та заочної форм навчання фармацевтичного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця складали «Крок-1» та іспит з англійської мови професійного спрямування в укриттях нашого Університету. До заходу з контролю знань також долучилися майбутні фармацевти інших ЗВО країни. Іспити, у яких взяли участь понад 350 здобувачів освіти, відбулися у письмовій (бланковій) формі.

Як зазначила деканка фармацевтичного факультету НМУ, професорка Тетяна Рева, інтегрованому тестовому іспиту «Крок-1» та іспиту з англійської мови професійного спрямування, що є важливими компонентами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту, передувала ретельна підготовка майбутніх фармацевтів. На всіх кафедрах фармацевтичного факультету НМУ відбулися очні та дистанційні консультації з підготовки до випробувань, також студентам забезпечили можливість вправлятися у тестуванні за допомогою платформи дистанційного навчання LIKAR_NMU та освітнього модуля для підготовки здобувачів до складання іспитів «Крок», доступ до якого надали у Центрі тестування при Міністерстві охорони здоров’я України.

Іспити проводилися у формі письмового тестування. Студенти отримали бланки для відповідей та екзаменаційний буклет. Під час інтегрованого тестового іспиту «Крок-1» оцінювався рівень фахової компетентності студентів із фундаментальних дисциплін. 150 тестових запитань, які підготували фахівці Центру тестування при МОЗ України, стосувалися сфер аналітичної та органічної хімії, ботаніки, патофізіології, мікробіології, біохімії та фармакології, відповіді на які студенти мали надати упродовж 150 хвилин. Дехто зі здобувачів освіти справився із завданнями швидше, ніж інші.

Після складання «Крок-1» і невеличкої перерви розпочався іспит з англійської мови професійного спрямування, який містив 50 тестових завдань, для їх розв’язання надавалося 100 хвилин. Оцінювався рівень розуміння студентами англомовної термінології фахових дисциплін та граматичних конструкцій англійської мови.

Із міркувань безпеки до іспитів у НМУ імені О.О. Богомольця також долучилися майбутні фармацевти Луганського державного медичного університету, Національного фармацевтичного університету, Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика.  Адже за ініціативи адміністрації у НМУ максимально посилено заходи безпеки, зокрема, екзаменаційні аудиторії розташовані в укриттях, що дозволяє не переривати процес контрольних випробувань під час повітряних тривог.

Як зазначили на фармацевтичному факультеті, фахівці якого взяли активну участь в організації заходу, всіх здобувачів освіти денної форми навчання, які успішно складуть обидва компоненти ЄДКІ, зарахують на наступний – 4 курс ЗВО. На студентів-заочників, які отримають задовільні результати іспитів, чекає навчання на 4 або 5 курсах, що пов’язано з умовами вступу різних категорій абітурієнтів до нашого Університету. Ті здобувачі освіти, які не наберуть належну кількість балів під час «Крок-1» та/або іспиту з англійської мови професійного спрямування, мають готуватися до повторного екзаменування, яке, згідно з графіком Центру тестування при МОЗ України, відбудеться найближчим часом.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року у МОЗ України затвердили нові критерії успішного складання ЄДКІ. Так, для спеціальності 226 «Фармація, промислова фармація» критерій успішного складання «Крок-1» становить 64% правильних відповідей.

Зичимо майбутнім фармацевтам успішних результатів!

Пресцентр НМУ