НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПІШОВ З ЖИТТЯ ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ГІГІЄНИ ТА ЕКОЛОГІЇ № 3 ІВАН ІВАНОВИЧ ТКАЧЕНКО…

22.11.2021

З великим сумом повідомляємо, що сьогодні, передчасно, на 71 році  пішов з життя Іван Іванович ТКАЧЕНКО – чудова людина, справжній професіонал своєї справи, лікар-гігієніст вищої кваліфікації, доцент кафедри гігієни та екології №3.

В 1979 році Ткаченко І.І. з відзнакою закінчив санітарно-гігієнічний факультет Київського медичного інституту  імені О.О. Богомольця (КМІ). З першого й до останнього дня життя він працював на кафедрі комунальної гігієни КМІ (з 2017 р. кафедри гігієни та екології № 3), де пройшов   шлях від старшого лаборанта (1979-1984), асистента (1984-1990), старшого викладача (1990-1991), до (з 1991року) –  доцента кафедри.

Серед наукових інтересів Івана Івановича було гігієнічне нормування екзогенних хімічних речовин у ґрунті.  Під науковим керівництвом академіка Гончарука Є.Г. він виконав і захистив в 1986 році кандидатську дисертацію за темою «Гігієнічна регламентація комплексних мінеральних добрив, які отримані на основі відходів виробництва марганцю та алюмінію». Ткаченко І.І. автор понад 110 наукових і науково-методичних праць, серед яких 13 підручників, низка методичних рекомендацій, типових і примірних програм для студентів і лікарів-інтернів.  За співавторство у написанні підручника «Комунальна гігієна» (автор Є.Г. Гончарук) Іван Іванович став лауреатом Премії АМН України в галузі профілактичної медицини (2004).

Ткаченко І.І. був членом  апробаційної  ради з гігієни, циклової методичної комісії з гігієнічних дисциплін, асоціації «Громадське здоров’я», членом Вченої ради факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України НМУ імені О.О. Богомольця, протягом останніх двох років головою профбюро факультету.

За багато років сумлінної праці Іван Іванович здобув глибоку і щиру повагу серед колег та співробітників.

 

Колектив Національного медичного університету

імені О.О. Богомольця висловлює найщиріші співчуття з приводу

непоправної втрати родині, колегам та друзям

ІВАНА ІВАНОВИЧА ТКАЧЕНКА …

 

ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ…