НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ПЕРШІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНІ ЧИТАННЯ ПАМ’ЯТІ ПРОФЕСОРА Л.В.ХАРЬКОВА

26.10.2021

22 жовтня 2021 року відбулися перші науково-практичні читання пам’яті професора Л.В.Харькова, які організували та провели кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку, щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій післядипломної освіти НМУ імені О.О. Богомольця, реконструктивної та естетичної хірургії, хірургічної косметології з курсом основ приватної лікарської практики Київського Медичного Університету на базі клініки «Меділенд».

Колеги, учні, друзі, однодумці зібралися разом вшанувати пам’ять видатного хірурга, науковця, митця Леоніда Вікторовича Харькова. В реальному часі було проведено трансляцію  хірургічного втручання у пацієнта з вродженим двобічним незрощенням верхньої губи та піднебіння. Професор А.В. Копчак, доценти Р.І. Єгоров, А.Ю. Романова вперше здійснили реконструкцію альвеолярного відростка специфічним імплантом із застосуванням CAD\CAM технологій. Після чого професор А.Л. Харьков разом із асистентами доцентом Н.В. Кисельовою і Максатом Бердієвим виконали складну ринопластику.

На конференції демонструвалися відео презентації колег з Hospital de Raebilitacao de Anomalias Cranio-Facialis da Universidade de Sao Paulo «Centrino», Греції, України (Дніпра, Житомира), а саме:

1) Первинна ринопластика у дитини з незрощенням губи та піднебіння (Dr. Eudes Soares de Sa Nobrega, «Centrihno», м. Бауру, Бразилія)

2) Ускладнення в проведенні ортогнатичної хірургії у пацієнтів з незрощенням губи та піднебіння (Dr. Renato Yassutaka Faria Yaedu, «Centrihno», м. Бауру, Бразилія)

3) «Основні ускладнення в краніофаціальній хірургії» Dr. Evangelos G. Kilipiris, Slovenia

4) Виготовлення індивідуальних ендопротезів СНЩС на 3D моделях (А.Ю. Макаревич, Т.Ю. Погорелюк, Ю.М. Макаревич, КНП «Міська багатопрофільна клінічна лікарня матері та дитини ім. проф. М.Ф.Руднєва, м. Дніпро»

5)Первинна хейлориносептогнатоураностафілопластика (І.М. Вишпінський, клініка «Асклепій», м. Житомир)

6) «Комплексні лікувально-діагностичні заходи при вроджених, набутих захворюваннях щелепно-лицевої ділянки у дітей» (проф. Л.М.Яковенко , доценти І.Л.Чехова, В.П.Єфименко, Н.В.Кисельова Н.В. і Р.І. Єгоров., асистент О.Б. Шафета)

7)Презентація фонду «Здоров’я та гармонія» ( директор- В.А. Соколовський)

На конференцію завітав проректор з науково- педагогічної та лікувальної роботи, професор О.А. Канюра, який  поділився теплими спогадами про спільну наукову  співпрацю з Леонідом Вікторовичем.

Декан стоматологічного факультету професор Н.В. Біденко розповіла про свої враження  від Л.В. Харькова як опонента при захисті кандидатської та докторської дисертацій. Відзначила його людяність та широту наукових поглядів.

Після науково-практичної частини зібрання його учасники поділилися спогадами про миттєвості разом з Л.В.Харьковим. Виступили завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку професор Л.М. Яковенко, учні – доценти В.П.Єфименко, Н,В.Кисельова, Р.І.Єгоров.

Гостями читань були професори Д.С.Аветіков, О.В.Савічук і Я.А,Кульбашна,  лікарі І.М.Вишпінський, А.Ю.Макаревич. Усім було що розповісти про час, проведений разом з професором.

Відеоспогади надіслали професор Ю.А.Юсубова (Азербайджан), доктор Еудес Суарес де Са Нобреґа (Бразилія), професор Г.П. Рузіна (ХНМУ), лікар-ординатор госпіталю збройних сил Хаяла Гюлюш-огли Ашуралієва  (Азербайджан).

Найкращою пам’яттю про Л.В.Харькова є продовження його справи, розвиток його наукової школи, нові досягнення в лікуванні дітей із захворюваннями тканин щелепно-лицевої ділянки. Проведені наукові читання є підтвердженням цього.

 

Прес-центр за матеріалами кафедр стоматологічного факультету