НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

“ПЕРЕМОГЛИ НАЦИСТІВ – ПЕРЕМОЖЕМО І РАШИСТІВ!” – ЦЬОГОРІЧНЕ ГАСЛО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ І ДНЯ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

08.05.2022

22 листопада 2004 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 і 9 травня днями пам’яті і примирення та запропонувала всім державам-членам, організаціям системи ООН, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни.

2022 року гаслом Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні буде  — “ПЕРЕМОГЛИ НАЦИСТІВ – ПЕРЕМОЖЕМО І РАШИСТІВ!”.

“Восьмий рік поспіль Україна на державному рівні послідовно впроваджує європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Ми вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Водночас для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними. Вони є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою внаслідок приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму”, – йдеться у повідомленні прес-служби Українського інституту національної пам’яті.

Зазначається також, що цього року Україна відзначає 8-9 травня в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка зазіхає на незалежність і територіальну цілісність нашої держави, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки та загрожує миру у всьому світі.

“Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який задля досягнення цілі не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства. У 1939-1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів “Пам’ятаємо – перемагаємо!” цього року на державному рівні дещо видозмінено і звучить так: “Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!”

Тож 8-9 травня ми не лише вшановуємо воїнів та цивільних жертв Другої світової війні, ці дні для всіх нас, громадян України, набули нового виміру і звучання. Сьогодні знову, як у далекі сорокові роки минулого століття,  Україна в огні! Російський агресор хоче стерти з лиця землі Україну і її населення, але наші Збройні Сили і наш народ показали і ворогові, і всьому світу, що Україна – незнищенна!

Ми впевнені у силі, могутності і відвазі наших ЗСУ,  ми віримо в нашу перемогу !

 

Слава Україні!  

 

Прес-центр