НМУ відвідав міністр охорони здоров’я Латвійської Республіки

10.06.2024

Перебуваючи із робочим візитом в Україні, вперше Національний медичний університет імені О.О. Богомольця відвідав міністр охорони здоров’я Латвійської Республіки Хосама Абу Мері. Латвійська делегація ознайомилася з роботою Університету під час війни та поспілкувалася зі студентами, міністр також прочитав мотиваційну лекцію.

Університет відвідали перший заступник Міністра охорони здоровʼя України Сергій Дубров, директор Ризької Східної університетської лікарні Нормунд Станевічс і Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява.

У межах візиту учасники делегації ознайомилися з роботою закладу вищої медичної освіти під час війни, відвідали Навчально-науковий центр медичних симуляцій, де наразі відбувається другий етап підсумкової атестації випускників – об’єктивний стандартизований клінічний іспит (ОСКІ) на перевірку фахових компетентностей.

Міністр охорони здоров’я Латвійської Республіки прочитав студентам НМУ імені О.О. Богомольця лекцію про важливу місію медичних працівників, про роль мотивації та віру в себе на професійному шляху. Порадив впевнено йти до своєї мети і стати висококваліфікованими лікарями. Хосама Абу Мері відзначив героїзм і стійкість українських медиків в умовах війни. Зауважив, що латвійські лікарі продовжуватимуть ділитись власним досвідом і перейматимуть досвід у лікуванні бойових травм вже від українських колег.

Своєю чергою директор Ризької Східної університетської лікарні презентував роботу закладу, розповів про діяльність вузькоспеціалізованих відділень, окремо інформував про роботу відділення політравми та приймального відділення швидкої допомоги. Значну увагу приділив питанням академічної мобільності, інтернатури та резидентури в межах міжнародної співпраці.

Учасники заходу мали змогу ставити питання до спікерів.

Своєю чергою ректор НМУ імені О.О. Богомольця Юрій Кучин розповів гостям про Університет, зазначив, що, попри війну, ЗВО працює офлайн. Окрім того, наші колеги спільно зі студентами з початку великої війни надають медичну, психологічну, волонтерську допомогу. У посиленому режимі працюють Стоматологічний медичний центр та Університетська клініка, де допомогу отримують цивільні та військові, які отримали поранення внаслідок бойових дій. Акцентував увагу на реалізації потужних практично-орієнтованих едукаційних проєктів з підготовки фахівців галузі охорони здоров’я, зокрема й спільно з міжнародними партнерами. Ректор НМУ подякував латвійському народові за всебічну допомогу та підтримку України у складний для країни час.

Пресцентр НМУ