НМУ імені О.О. Богомольця розширює співпрацю з Центром крові ЗСУ

25.06.2026

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця підписав меморандум про співпрацю з Центром крові Збройних Сил України. Партнерство передбачає спільну роботу з популяризації, підтримки та розвитку добровільного донорства крові та компонентів крові, розвитку навчальної, науково-практичної, методичної та інформаційно-просвітницької співпраці, організаційну підтримку донорських заходів.

У підписанні документа брали участь ректор НМУ імені О.О. Богомольця Юрій Кучин, деканка факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України Наталія Козак, начальник Центру крові Збройних Сил України, головний трансфузіолог ЗСУ Андрій Корж і його заступник Віталій Василенко.

Оскільки сьогодні забезпечення поранених захисників і захисниць своєчасною трансфузіологічною допомогою є вагомим викликом для української медицини, в межах партнерства триватиме популяризація донорства серед студентів, інтернів, аспірантів, докторантів, науково-педагогічних працівників Університету та громадськості. Проводитимуться просвітницькі кампанії, комунікаційні заходи, спільні семінари, тренінги, майстер-класи, конференції. Передбачена і навчально-методична, науково-практична та дослідницька співпраця, організація навчання, стажувань й обміну досвідом між Центром крові ЗСУ та НМУ.

Ректор Юрій Кучин зауважив, що завдяки активній роботі співробітників і студентських лідерів вдалося організувати чи долучитися до заходів з донорства крові. За останній час на спільних заходах Центру крові ЗСУ та НМУ імені О.О. Богомольця зібрали понад 200 л крові для поранених українських захисників і захисниць. Адже мова йде про порятунок життів наших захисників, соціальну відповідальність і патріотизм.

Як відзначив підполковник медичної служби Андрій Корж, Центр крові ЗСУ давно співпрацює з нашим Університетом. Він подякував колективу та студентам за надважливу роботу з популяризації донорства крові та її компонентів, поповнення запасів крові для потреб військових. Завдяки регулярним донаціям вдається закривати нагальні потреби в крові, які є зараз на фронті, у військових госпіталях і медичних підрозділах.

Тож Університет зробив черговий крок у посиленні партнерських відносин з Центром крові ЗСУ, щоб об’єднати зусилля в розвитку донорського руху, популяризації донорства крові та залучення нових донорів. Співпраця сприятиме і формуванню серед здобувачів освіти та співробітників НМУ культури донорства, відповідального ставлення до безпеки донорів і реципієнтів, розумінню ролі системи крові у цивільній та військовій медицині.

Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи