Науковці НМУ взяли участь у фармацевтичному форумі

29.11.2024

Співробітники фармацевтичного факультету представили Національний медичний університет імені О.О. Богомольця на фармацевтичному форумі «ФАРМЕКСПЕРТ 2024. Стандарти. Інновації. Євроінтеграція», що відбувся нещодавно у Києві. Учасники заходу обговорили актуальні питання розвитку української системи охорони здоров’я та фармацевтичної галузі зокрема, результати їх на шляху до євроінтеграції.

До Форуму, що складався з різних тематичних блоків, долучилося близько 200 учасників. Серед спікерів та гостей були представники Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, керівництво МОЗ України, представники державних органів, бізнесу, реабілітаційних центрів, фармацевтичних підприємств, провідні експерти галузі, науковці, лікарі, члени професійних асоціацій та громадських спілок.

У роботі фармацевтичного форуму взяли участь співробітники НМУ – завідувачка кафедри хімії ліків та лікарської токсикології, професорка Ірина Ніженковська, завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації, професор Микола Хайтович, завідувачка кафедри фармакології, професорка Ганна Зайченко, завідувач кафедри організації та економіки фармації, професор Костянтин Косяченко та доцентки кафедри Наталія Шолойко й Ірина Костюк.

Так, співробітники нашого Університету взяли активну участь у двох панельних дискусіях – «Стандартизація медичної допомоги в Україні» й «Формулярна система та раціональна фармакотерапія». Вони обговорили сучасні галузеві стандарти медичної допомоги, що відповідають кращим міжнародним рекомендаціям і практикам та застосовуються у сфері охорони здоровʼя. Разом із тим значну увагу фахівці приділили науковому аспекту розвитку формулярної системи та її ефективного використання для оптимізації фармакотерапії. У межах заходу присутні зазначили, що наразі в закладах охорони здоров’я спостерігається нераціональне застосування лікарських засобів, часто невиправдане одночасне призначення хворому великої кількості лікарських препаратів або лікувальних процедур. Тож формулярна система потребує удосконалення. Також важливі питання учасники заходу вирішували у форматі колегіального нетворкінгу.

За інформацією кафедри організації та економіки фармації