На засіданні СНГ студенти досліджували питання молекулярної патології
На кафедрі патофізіології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у межах діяльності студентського наукового гуртка відбулося перше засідання тематичної групи з питань молекулярної патології. Гуртківці досліджували роль нейротрофінів у відновленні нервової тканини після пошкодження, обговорили питання патогенезу та лікування фантомного болю – актуальної в умовах війни медичної проблеми.
Учасники заходу виконали поглиблений розбір клінічних кейсів, що дозволило студентам детально розглянути реальні випадки з медичної практики. Це посприяло формуванню у них клінічного мислення. На засіданні тематичної групи відзначили, що нейротрофіни, регулюючи клітинну проліферацію, диференціювання, процеси виживання і загибелі нейронів, відіграють важливу роль у функціонуванні нервової системи. Учасники обговорили їх потенційне застосування у медицині та біотехнологіях.
Також майбутні лікарі розглянули особливості патогенезу та лікування фантомного болю, що є актуальною медичною проблемою, особливо в умовах війни. Оскільки засідання відбувалося у форматі круглого столу, це дозволило всім учасникам висловити власні думки та взяти участь у науковій дискусії.
Такі зустрічі є надзвичайно цінними для студентів та сприяють мотивації до наукової діяльності, професійному зростанню молодих науковців. Надалі гуртківці матимуть змогу дізнатися більше про молекулярні механізми розвитку захворювань, сучасну діагностику та методи лікування, а також зазирнути у майбутнє з метою визначити потенційні молекулярні мішені для таргетної терапії. На наступному засіданні учасники тематичної групи з питань молекулярної патології розглянуть важливі питання щодо вроджених помилок метаболізму.
Нагадаємо також, за студентської ініціативи та підтримки кафедри патофізіології у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця створено тематичну групу з вивчення патофізіології центральної нервової системи «Neuropathology». Планом передбачено 10 засідань цієї тематичної групи, під час яких учасники розглядатимуть типові патологічні процеси в ЦНС, механізми розвитку нейродегенеративних захворювань, патофізіологію епілепсії, нейробіологічні основи психіатричної патології тощо.
Запрошуються усі охочі студенти, незалежно від того, чи проходили вони зазначений матеріал за навчальною програмою.
Пресцентр НМУ за інформацією кафедри патофізіології