На спільному засіданні СНГ студенти вивчали реабілітацію в педіатрії

22.03.2023

На сьогодні близько третини всіх травмованих складають саме діти. Недоліки у лікуванні та проведенні реабілітаційних заходів призводять до того, що значний відсоток дітей після перенесення травми отримують інвалідність. В контексті актуальності вивчення реабілітаційних заходів серед дітей днями відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків кафедр педіатрії №4 і №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на тему «Реабілітація в педіатрії».

Так, гуртківці прослухали доповідь «Сучасна реабілітація в педіатрії. Що нового?» від доцентки кафедри педіатрії №4, лікарки фізичної та реабілітаційної медицини (лікарки-реабілітолога) Тетяни Клець. Спікерка спільно зі студентами розібрали різні аспекти даного питання, зокрема, висвітлили принципи роботи мультипрофесійної реабілітаційної команди, особливості її складу у педіатричних пацієнтів, програму медичних гарантій стосовно реабілітації.

 

Надзвичайно фаховими й інформативними були студентські доповіді:

  • Наталя Рощина, 5 курс, медичний факультет №1 – «Корекція порушень постави у дітей»;

  • Поліна Почтарьова, 5 курс, медичний факультет №3 – «Каністерапія, як метод реабілітації»;

  • Олександра Єфименко, 5 курс, медичний факультет №3 – «Можливості арт-терапії в реабілітації»;

  • Софія Звєрєва, 5 курс, медичний факультет №3 – «Реабілітація дітей з порушенням мовлення».

Студенти отримали цінні знання у сфері реабілітації. Розглядали питання різних напрямків реабілітації, важливі нюанси терапії. Майбутнім лікарям важливо було дізнатися, чому частіше всього діти потребують реабілітаційних втручань, яка саме реабілітація доступна в Україні. Окремо проаналізували роботу закордонних і вітчизняних реабілітологів. Традиційно, спільне засідання кафедр завершили конструктивною дискусією. Студенти та викладачі мали нагоду поспілкуватися та подискутувати, обмінятися досвідом і завдяки цьому краще дізнатися про важливість і актуальність цієї теми.

Наукові керівники СНГ кафедр педіатрії №4 і №1: доцентка Анна Гнилоскуренко та доцентка Ольга Строй. Староста СНГ кафедри педіатрії №4 – Анастасія Голобородько, 6 курс, медичний факультет №3, староста СНГ кафедри педіатрії №1 – Наталя Рощина, 5 курс, медичний факультет №1.

 

За інформацією кафедри педіатрії №4