На практичних заняттях студенти НМУ переймають знання та досвід відомих хірургів

15.03.2023

Минуло понад два роки відтоді, як кафедра хірургії №2 отримала клінічну базу в КНП «Київська міська клінічна лікарня №17». Це позитивно позначилося на діяльності колективу лікарні та кафедри, зокрема розширився спектр надання медичних послуг, а студенти отримали можливість спостерігати за роботою досвідчених лікарів і набувати нових практичних компетентностей.

Як зазначає завідувач кафедри Ігор Колосович, тут студенти отримують знання з основ ургентної та планової хірургії. Своєю чергою викладачі акцентують увагу на ранній діагностиці гострих хірургічних захворювань, щоб лікар загальної практики зумів вчасно розпізнавати дану патологію і направляти пацієнта до хірурга. Лікувальна робота органічно поєднується із навчальною і науковою діяльністю кафедри. На кафедрі опановують хірургічну науку студенти 4-6 курсів першого, четвертого медичного факультетів і факультету підготовки іноземних громадян.

Днями під час практичного заняття студенти 6 курсу групи №7101 медичного факультету №1 були присутні під час виконання бронхоскопіїї, взяли участь у клінічному огляді хворого у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Вони ознайомилися із широким спектром хірургічних втручань на органах грудної та черевної порожнини, що проводили асистенти Олесь Сейковський і Дмитро Мясніков, які очолюють профільні відділення стаціонару – політравми і торакальної хірургії. Під керівництвом професора Ігоря Колосовича та доцента Ігоря Черепенка шестикурсники провели аналіз рентгенограм, відпрацювали техніку встановлення шлункового зонду на муляжі.

Староста групи Людмила Шевчук зазначила, що практичне заняття стало ще одним кроком в оволодінні професією лікаря, адже можливість очно спостерігати за фаховою роботою своїх наставників формує у студентів власні професійні навички. Незабаром отримані знання студенти зможуть проявити під час підсумкового модульного контролю, а згодом – під час атестації випускників.

Варто відзначити, що кафедра хірургії №2 має давні традиції. У різні часи її очолювали відомі хірурги: професори Михайло Ковальов, Валерій Короткий, Борис Безродний, які заклали міцний науковий фундамент і створили відому хірургічну школу. Ігор Колосович є також вихованцем кафедри, пройшов шлях від студента-гуртківця до професора, завідувача. Із вдячністю та шаною згадує він свого вчителя і наставника професора Валерія Короткого, під керівництвом якого захистив кандидатську і докторську дисертації. Нині хірурги кафедри виконують складні оперативні втручання в лікуванні органів черевної порожнини, у тому числі із застосуванням мініінвазивних технологій.

 

За інформацією кафедри хірургії №2