На другому семінарі «Школи цифрової компетентності» вивчали питання інклюзії та застосунків на основі штучного інтелекту

16.10.2024

Під гаслом «Через цифрові рішення/штучний інтелект до безбар’єрності» у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбувся другий семінар нового проєкту «Школа цифрової компетентності». Участь у заході взяли викладачі та студенти нашого Університету, адміністрація Політехнічного ліцею НТТУ «КПІ» м. Києва.

Учасники заходу, організаторкою якого виступила начальниця відділу навчально-методичної роботи, ліцензування та акредитації НМУ Інна Кучеренко, обговорили питання інклюзії та застосунки на основі штучного інтелекту, створені для підтримки людей із вадами слуху. Інна Кучеренко розповіла всім присутнім про інклюзію, Довідник безбар’єрності та деякі застосунки для перекладу жестової мови (Перекладач ЖМ, Connect Pro, Word Craft та сервіс УТОГ).

Спікер едукаційного заходу, вчитель інформатики Політехнічного ліцею НТУУ «КПІ», ментор проєкту зі створення інноваційного застосунку ConnectAbility на базі штучного інтелекту для вивчення жестової мови, що посів перше місце на міжнародному хакатоні Teens in AI, Іван Комаров виступив із доповіддю «Штучний інтелект на службі гуманізму». У ній він розповів про популярні застосунки на основі штучного інтелекту та здійснив огляд основних архітектур нейронних мереж. Спікер зазначив, що в Україні проживає 2 мільйони людей із вадами слуху. «Лікарі часто відмовляються від консультації без перекладача», «Діти які не чують, часто стикаються з обмеженим доступом до освітнього процесу», «Під час пандемії люди, які не чують, не могли розуміти інших через нездатність читати по губах через носіння масок», «Під час повітряної тривоги значна кількість не поінформована про загрозу, іноді вибух може бути зовсім поруч» – це лише невеликий перелік тих труднощів, які постають перед громадянами з порушенням слуху. ConnectAbility – додаток для безбар’єрної комунікації, потенційним користувачем якого є людина з порушенням слуху, що вимушена комунікувати з людьми, які не мають таких порушень. Іван Комаров також поділився досвідом участі з командою в хакатоні та особливостями навчання нейромережі для розуміння жестової мови.  

Наступний захід щодо застосування штучного інтелекту в медицині, організований НМУ імені О.О. Богомольця, Міністерством цифрової трансформації та експертами Сінгапуру з даного напрямку, відбудеться в режимі онлайн 24-25 жовтня 2024 р. Запрошуються усі охочі!

Докладніше

Зареєструватися

За інформацією відділу навчально-методичної роботи, ліцензування та акредитації