НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МІЖДИСЦИПЛІНАРНЕ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ ГУРТКІВ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПЕРЕДЧАСНО НАРОДЖЕНИХ ДІТЕЙ

22.11.2021

За ініціативою студентських наукових гуртків (СНГ) кафедр акушерства і гінекології №2, педіатрії №1 та №4 пройшло міждисциплінарне засідання до Всесвітнього дня передчасно народжених дітей. У цьому онлайн-заході взяли участь 40 осіб.

Виступаючи перед учасниками, старости гуртків зазначили, що проблема передчасних пологів завжди об’єднує акушерів і неонатологів та, безумовно, потребує постійного поглиблення профільних знань.

Першими були доповіді членів гуртка кафедри акушерства і гінекології №2, студенток 4-го курсу Олени Квіщук та Світлани Мішури. Вони розповіли про можливі причини спонтанних та індукованих передчасних пологів, їх профілактику, а також про діагностику передчасних пологів та їх повне ведення за актуальними даними.

Педіатричну секцію відкрила студентка гуртка кафедри педіатрії №4 Ліна Костенко доповіддю “Допомога орієнтована на малюка та родину (Infant- and family-centred developmental care)” за новими European Standarts of Care for Newborn Health.

Чудовим продовженням секції були доповіді доцента кафедри педіатрії №1, кандидати медичних наук Т.О. Ванханової та асистента кафедри неонатології НМАПО імені П.Л. Шупика Д.М. Костюкової. Тетяна Олександрівна  поділилась, зокрема власним європейським досвідом катамнестичного спостереження передчасно народжених дітей на постгоспітальному етапі, а також розповіла про можливості стажування молодих лікарів в Іспанії та Франції. А Дарія Миколаївна розкрила аспекти необхідності та проблематики нейромоніторингу у передчасно народжених дітей і ознайомила з його методами.

Традиційно спільне засідання було завершено цікавою дискусією, модераторами якої були науковий керівник СНГ кафедри педіатрії №1, доцент кафедри, кандидат медичних наук Олена Анатоліївна Строй, науковий керівник СНГ кафедри педіатрії №4, доцент кафедри, кандидат медичних наук Анна Валеріївна Гнилоскуренко та науковий керівник СНГ кафедри акушерства і гінекології №2, асистент кафедри, кандидат медичних наук Наталія Григорівна Скурятіна. Було розглянуто проблеми догляду за передчасно народженими дітьми в України, проаналізовано різні нюанси роботи закордонних та вітчизняних неонатологів з акушерами, а також надано вичерпні відповіді на запитання слухачів.

Колективи Студентських наукових гуртків кафедр акушерства і гінекології №2, педіатрії №1 та №4 подякували всіх, хто взяв участь у вкрай важливому для майбутніх лікарів засіданні та його організаторам, які у свою чергу  сподіваються, що проведення засідань у міждисциплінарному форматі не лише сприятимуть поглибленню знань з цієї теми, а й надихнуть на спільну наукову роботу.

 

Прес-центр за матеріалами СНТ імені О.А. Киселя