НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МЕДИЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ №3 ВІДЗНАЧИВ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТИНИ ТА МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПЕДІАТРА!

22.11.2021

Щороку 20 листопада у світі відзначають Міжнародний День педіатра, який збігається із Всесвітнім днем дитини, що аж ніяк не випадково. Саме педіатри дбають про здоровий розвиток малюків, тому, природно, що обидва ці празники святкують в один день. Таку рекомендацію ще в 1954 році висунула ООН і хоча дату було запропоновано кожній державі вибрати самостійно, Україна, як і 129 країн, членів ООН, вшановують обидва дні саме 20 листопада, бо саме цього дня 1959 року було прийнято Декларацію про права дитини, а ще за 30 років – Конвенцію про права дитини.

Медичний факультет №3 (педіатричний) до Всесвітнього дня дитини, Міжнародного дня педіатра та педіатричного факультету за доброю традицією організував низку чудових вебінарів та майстер-класів від провідних фахівців у галузі педіатрії.

Зокрема, 17 листопада 2021 року відбувся онлайн-вебінар, який провів завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації, доктор медичних наук, професор Микола Валентинович Хайтович на тему: “Антибіотикорезистенстість. Сучасні виклики й стратегії протидії”.

Цікавим та актуальним був онлайн-вебінар завідувача кафедри фармакології, доктора медичних наук, професора Ганни Володимирівни Зайченко на тему: “Антибіотикотерапія в акушерстві та педіатрії: усі за та проти”.

Завершила пізнавальну серію онлайн-вебінарів доктор медичних наук, професор, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб, декан медичного факультету №3 Оксана Валентинівна Виговська вкрай цікавою темою: “Раціональна протимікробна терапія та стійкість до протимікробних препаратів”.

«Не зупиняємося на досягнутому!», – під таким гаслом в аудиторія №4 Морфологічного корпусу НМУ в офлайн-режимі пройшли майстер-класи на педіатричному факультеті. Вони були спрямовані на поширення пацієнтоорієнтованості та свідому вмотивованість наших студентів.

Першим цікавим та актуальним майстер-класом був виступ чудового і досвідченого лікаря, асистента кафедри педіатрії №4 Вікторії Володимирівни Довгодько на тему: “Аспекти дитячої ендокринології в роботі лікаря-педіатра”.

Асистент кафедри педіатрії післядипломної освіти, член Товариства молодих вчених Ольга Андріївна Дмитришин презентувала майстер-клас “Домашня аптечка дитини: необхідне vs  непотрібне”.

Студентка 6-го курсу медичного факультету №3 Марина Чепурко, яка працює медсестрою відділення відновлювальної ортопедії травм і захворювань хребта у КМКЛ №4, провела практично-орієнтований майстер-клас “Ін‘єкції: як правильно їх робити?”. Учасники змогли закріпити отриманні теоретичні знання та відшліфувати практичні навички.

Завершив серію майстер-класів лікар-інтерн за фахом “Педіатрія”, старший лаборант кафедри педіатрії №4 Микита Нечаєв. Його майстер-клас було присвячено проблемі “Менеджмент цукрового діабету у дітей – сучасні можливості”.

 

Прес-центр за матеріалами деканату медичного факультету №3