Медична психологиня НМУ проконсультувала учасників медсестринського форуму

21.11.2023

Нещодавно у Львові відбувся ІІІ Осінній медсестринський форум з міжнародною участю. До заходу долучилася й асистентка кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Анастасія Токарчук. Як медичний психолог, фахівчиня проводила консультування учасників форуму.

Захід відбувався за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» та Львівської ОДА. До участі у форумі долучився міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Окрім панельних дискусій, обговорення питань психологічного захисту та ментального здоров’я середнього медичного персоналу під час війни, слухачі форуму взяли участь у майстер-класах з контролю стресу та відповідних техніках допомоги при стресі. Вони долучилися до інтерактивного івенту про подорож до ментального здоров’я та ментального тренінгу з відновлення і протидії вигорянню.

Головним нововведенням форуму стала можливість отримати безоплатну консультацію та практичні поради від психологів. Фахівчиня НМУ Анастасія Токарчук надавала психологічну допомогу слухачам форуму у вигляді коротких сесій-консультацій. Психологиня відзначає, що основні запити стосувалися підвищеної тривожності, що має негативні наслідки для ментального здоров’я: значне зниження когнітивних функцій, працездатності та мотивації, хронічну втому, порушення сну та апетиту.

Що важливо, фахівці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, миттєво реагують на запити спільноти та продовжують надавати психосоціальну підтримку громадянам, що надзвичайно важливо під час війни.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедри медичної психології,

психосоматичної медицини та психотерапії