НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

МАЙБУТНІ ПЕДІАТРИ ОВОЛОДІВАЮТЬ ЗНАННЯМИ ПРОФЕСІЇ У КЛІНІЦІ

05.10.2022

Активно триває навчальний процес на кафедрі педіатрії №4 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Сьогодні тут навчаються студенти медичного факультету №3, починаючи з першого та по шостий курси. Вже з перших днів нового навчального року для студентів проводять практичні заняття у клінічних базах.

Як зазначає завідувач кафедри, професор Інга Мітюраєва-Корнійко, професія дитячого лікаря – одна з найзатребуваних і найскладніших у медицині. Особливість полягає у тому, що маленький пацієнт не завжди може надати інформацію про стан свого здоров’я та відчуття, які він переживає при недузі. Лікар-педіатр має володіти, зокрема, навичками комунікації з батьками, розпізнавати прояви захворювання за певними ознаками, бездоганно володіти умінням аускультації, пальпації, перкусії. Покроково викладачі кафедри навчають студентів особливостям спеціальності та перебігу самих захворювань у дитячому організмі, пам’ятаючи, що від педіатра залежить якість здоров’я людини у майбутньому.

Відтак, третьокурсники медичного факультету №3 уже з перших занять у цьому навчальному році спілкуються з маленькими пацієнтами та їхніми батьками. Наприклад, на занятті «Оцінка нервово-психічного розвитку дитини» доцент кафедри Анатолій Корнієнко заохочував студентів до спілкування з мамою трирічного малюка, при цьому, фахово спрямовував розмову за темою практичного заняття. Згодом у навчальній кімнаті провели аналіз обстеження, спільно виробили тактику подальшого лікування.

Третьокурсниця Маргарита Власик з інтересом брала участь у всіх етапах заняття. Дівчина з першого курсу захоплюється науковою роботою, за два роки навчання має свої власні наукові досягнення, зокрема, з медичної біології, гістології, фізіології. У її творчому доробку понад десять наукових статей. Серед них і ті, які перекликається з темою сьогоднішнього заняття. Маргарита як староста групи намагається власним прикладом також захопити однокурсників творчим пошуком.

 

Кафедра педіатрії №4