НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЛІКАРІ НМУ ПРОВЕЛИ ЧЕРГОВИЙ ПЕДІАТРИЧНИЙ ПРИЙОМ ТИМЧАСОВО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ У ДНІПРІ

17.11.2022

Співробітники Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, в рамках волонтерської поїздки україно-ізраїльської організації Frida Ukraine, у Дніпрі провели консультативні прийоми тимчасово переміщених осіб з Донецької, Луганської та Харківської областей. Ці люди втратили все: домівки, роботу, медичну документацію тощо та переїхали з родинами в більш безпечніші міста. Аби підтримати їх, лікарі-волонтери нашого Університету продовжують виконувати свою волонтерську місію. Вкотре рятують життя українців і зміцнюють віру у Перемогу України!

Наші лікарі-волонтери – втілення співчуття та небайдужості. Чергова поїздка з волонтерською місією до Дніпра дозволила протягом двох днів реалізувати насичені прийоми на трьох локаціях. В перший день медики відвідали шелтер, в якому опікуються мамами з дітьми, котрі опинилися в скрутному становищі без житла, а також шелтер, де живуть люди та сім’ї після реабілітації у зв’язку зі зловживанням наркотичними речовинами. Наступного дня огляди провели у великій комуні ТПО з Луганської, Донецької та Харківської областей. Щодня медики приймали близько 150 осіб. До кожного вузькопрофільного спеціаліста потрапляло по 30-40 людей за прийом. Після детального огляду й обстеження було виявлено пацієнтів, які потребують невідкладних операційних втручань.

І все ж акцент у цій поїздці зробили на дітей. За 3 локації провели 150 консультативних прийомів дітлахів із УЗД-дослідженням органів черевної порожнини, нирок, органів малого тазу, молочних залоз, щитоподібної залози, ЕКГ, визначенням рівню глюкози в крові та рівню артеріального тиску тощо. Пацієнти цієї особливо вразливої категорії – це люди, за плечима яких щемлива життєва історія.

Педіатричний прийом провели лікарі-педіатри, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб, декан медичного факультету №3 Оксана Виговська, доцент кафедри педіатрії №2 Олена Мозирська й асистент кафедри педіатрії № 2 Оксана Ємець.

Окрім педіатрів, прийоми здійснювали фахівці різних спеціальностей – загальної практики-сімейної медицини, офтальмолог, отоларингологи, дерматолог, хірурги, онколог, гінеколог, кардіолог, ендокринолог, невролог, гастроентеролог. Усі експерти з різних лікувально-профілактичних закладів країни, які є активними волонтерами україно-ізраїльської організації Frida Ukraine. Координаторами поїздки були асистент кафедри внутрішньої медицини стоматологічного факультету Богдан Авраменко й аспірант цієї кафедри Владислава Романюк. Крім координації, вони також консультували, як кардіолог і гастроентеролог.

Дітки отримали також іграшки, теплі речі та смаколики, зібрані турботливим колективом студентів, співробітників нашого Університету й всіма небайдужими.

Прикро, що на сьогоднішній день частина людей втрачає віру та бажання піклуватися про своє здоров’я. Саме тому команда лікарів-волонтерів НМУ ставить на меті відновити не лише фізичне здоров’я, а й покращити психоемоційний стан, подарувати позитивні емоції, створити сприятливе середовище для піклування про себе та своїх дітей. Бо тільки здорова нація зуміє відновити країну з руїн і побудувати нове життя.

Разом до перемоги!

 

За інформацією деканату медичного факультету №3