НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

КАФЕДРА ОФТАЛЬМОЛОГІЇ НМУ ЗАКЛИКАЄ РЕГУЛЯРНО ПРОХОДИТИ ПРОФІЛАКТИЧНІ ОГЛЯДИ

18.08.2022

Співробітники кафедри офтальмології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, яку очолює професор Дмитро Жабоєдов, консультують та надають допомогу хворим, що лікуються в Університетській клініці НМУ.   18 серпня в офтальмологів пройшов операційно-консультаційний день, вони провели 10 операцій та проконсультували хворих з різних відділень лікарні.

Підсумок звичайного робочого дня в Університетській клініці НМУ підбила професор кафедри офтальмології Рімма Скрипник. Вона пояснила, що сьогодні разом з доцентами кафедри Наталією Гребінь та Інною Скрипниченко  було проведено 10 планових операцій, яким передував серйозний підготовчий процес.

Так, під час ретельного огляду хворих Університетської клініки було виявлено групу пацієнтів з ускладненими катарактами, які здебільшого переважають у хворих на цукровий діабет. Для них склали покроковий план підготовки до оперативного лікування, визначили дату, для кожного пацієнта провели розрахунок сили інтраокулярної лінзи (штучного кришталика), яку їм було   імплантовано.

«Сьогодні вдало пройшли оперативні втручання у хворих на цукровий діабет та вікову макулярну дистрофію. Окрім того, ми провели пластичну операцію на нижній повіці. Через неправильне її розташування, коли передній край повіки повністю або частково повернутий до очного яблука, вії натирають рогівку та провокують її пошкодження і навіть виразку. Щоб цього не сталося, було зроблено пластичну операцію на нижній повіці. Протягом дня ми також оглянули пацієнтів з проблемами рефракції ока, хворих з діабетичною та гіпертонічною ретинопатією, віковою макулодистрофією, атрофією зорового нерва. Визначили подальшу тактику їхнього лікування, зокрема й  оперативного», – пояснила Рімма Скрипник і закликала регулярно проходити профілактичні огляди у офтальмолога, щоб запобігти хворобам очей.

 

Пресцентр