Гуртківці представили доповіді про актуальні методи діагностики та лікування захворювань гепатобіліарної ділянки
Днями відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків кафедри хірургії №1 та кафедри радіології та радіаційної медицини Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. У межах засідання гуртківці представили власні інформативні доповіді та поглибили знання з актуальних методів діагностики та лікування захворювань гепатобіліарної ділянки, що відіграє ключову роль у метаболічних процесах, знешкодженні токсичних речовин, травленні та регуляції енергетичного балансу.
На спільному засіданні студентських наукових гуртків (СНГ) зазначили, що актуальність вивчення гепатобіліарної ділянки зумовлена поширеністю захворювань печінки, жовчовивідних шляхів і жовчного міхура, що становлять значну частку з-поміж загальної захворюваності населення. У межах заходу також були представлені доповіді, які підготували активні гуртківці.
Так, студентка 3 курсу медичного факультету №1 Ангеліна Гасан виступила з інформативною доповіддю та презентувала сучасні рентгенологічні методи, що застосовуються для дослідження органів гепатобіліарної ділянки. Учасники засідання розглянули основні техніки рентгенографії та їх застосування у діагностиці захворювань жовчних шляхів і печінки.
Третьокурсниця медичного факультету №1 Вікторія Семеник у своїй доповіді висвітлила значення ультразвукової діагностики, як безпечного та інформативного методу обстеження. Доповідачка акцентувала на важливості УЗД у виявленні таких патологій, як жовчнокам’яна хвороба, цироз та пухлини печінки.
Спільну доповідь, присвячену сучасним підходам до лікування гострого холециститу, представили другокурсники медичного факультету №2 Євгенія Капелюшна та Олексій Кузнецов. Вони висвітлили основні методи хірургічного та медикаментозного лікування цього поширеного захворювання, акцентували на ролі малоінвазивних методів у сучасній хірургії.
У межах спільного засідання СНГ відзначалося, що захворювання гепатобіліарної ділянки, зокрема вірусні гепатити, цироз, жировий гепатоз, рак печінки та жовчнокам’яна хвороба, мають тенденцію до кількісного зростання, що спричинено різними факторами. Зокрема, нездоровим способом життя, стресами, зловживанням алкоголем, неправильним харчуванням, впливом вірусних і токсичних агентів. Із урахуванням усіх цих факторів дослідження гепатобіліарної ділянки є надзвичайно важливим, як для виявлення та профілактики захворювань, так і для розробки ефективних методів лікування. Наукові дослідження допомагають вивчати механізми розвитку захворювань, тестувати нові медикаментозні та немедикаментозні підходи до лікування, вдосконалювати методи діагностики та покращувати якість життя пацієнтів
Пресцентр НМУ за інформацією СНГ кафедри хірургії №1