Фахівці Університету стали співорганізаторами конференції з актуальних питань дитячої гепатології

10.06.2024

Днями відбулася VIII науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання дитячої гепатології і коморбідних захворювань», організована кафедрою педіатрії №1 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця спільно з  відділенням дитячої гепатології Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лукʼянової НАМН України. Це єдиний в Україні щорічний захід серед медичної спільноти дитячих лікарів з різних регіонів України, метою якого є поширення новітньої інформації, обмін досвідом з питань діагностики та лікування дітей зі спадковими, вродженими та набутими, часто важкими та інвалідизуючими, захворюваннями печінки.

У онлайн-заході взяли участь ректор НМУ імені О.О. Богомольця Юрій Кучин, Генеральний консул Республіки Польща в Києві Яцек Гоцловський, директор Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М Лукʼянової НАМН України Юрій Антипкін. Вони відзначили значущість заходу для представників практичної та наукової медичної спільноти країни, його вагомий внесок у розвиток дитячої гепатології України.

Проблема захворювань печінки у дітей є надзвичайно актуальною і з кожним роком привертає увагу все більшої кількості лікарів-педіатрів, дитячих гастроентерологів, хірургів, дієтологів, ревматологів, клінічних фармакологів та лікарів інших галузей медицини. Участь у конференції взяли понад 600 лікарів з усієї України, серед них – відомі вчені, дитячі гепатологи та гастроентерологи європейських інституцій, зокрема лікарні Лондонського Королівського коледжу, Варшавського Інституту «Меморіал – Центр здоровʼя дитини», лікарні Каролінського університету (Стокгольм, Швеція).

У межах конференції учасники висвітлили стан проблем трансплантації печінки у дітей, прокоментовані клінічні випадки складних пацієнтів та надали рекомендації щодо їх подальшого менеджменту. Обговорювалися рідкісні стеатотичні захворювання печінки у дітей та досвід впровадження парентерального харчування у маленьких пацієнтів з кишковою недостатністю в домашніх умовах. Також увагу слухачів привернули до проблем перебігу і лікування запальних захворювань кишечника, асоційованих з аутоімунними хворобами печінки у дітей, проблемних питань менеджменту пацієнтів з таким захворюванням.

Оскільки лікування дітей з захворюваннями печінки потребує мультидисциплінарного підходу, щорічно в роботі конференції беруть участь дитячі хірурги, трансплантологи. На цьогорічній конференції в хірургічній секції було представлено доповіді співробітників Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» та кафедри дитячої хірургії НМУ імені О.О. Богомольця. Доповіді були присвячені ендоскопічній профілактиці кровотеч при портальній гіпертензії, малоінвазивному лікуванню кіст холедоха у дітей, сучасним можливостям хірургії печніки у дітей, мезопортальному шунтуванню.

У виступах доповідачів також висвітлювалася роль генних поліморфізмів у персоналізованому застосуванні антидепресантів, важливі питання ураження кісткової тканини у пацієнтів з холестазом, нутритивної недостатності при хронічних захворюваннях печінки, гепатологічних аспектів синдрома Швахмана-Даймонда, поліморфізму клінічних проявів при хворобі Вільсона. Інформували про розлади харчової поведінки та оваріальну дисфункцію, як предиктори розвитку метаболічно асоційованої стеатотичної хвороби печінки у дітей, механізмах розвитку і принципах лікування холелітіазу, інших надзвичайно актуальних проблемах дитячої гепатології та коморбідних захворювань.

Окрім того, у межах заходу відбувся майстер-клас, метою якого стало висвітлення проблем вірусних гепатитів у дітей. Учасники майстер-класу мали змогу ознайомитися з сучасною інформацією щодо нових підходів менеджменту вірусних гепатитів, коінфекції вірусного гепатиту А та EBV-інфекції, а також дізнатися про особливості HDV-інфекції і перебіг гепатитів викликаних внутрішньоутробними інфекціями.

Пресцентр НМУ за інформацією кафедрою  педіатрії №1