Фахівці НМУ взяли участь у міжнародному конгресі в Токіо
У місті Токіо (Японія) відбувся 23-й конгрес Всесвітньої асоціації медицини катастроф та невідкладної медицини – 23rd Congress on Disaster and Emergency Medicine (WADEM). Захід об’єднав провідних фахівців, науковців, дослідників і практиків з усього світу. Учасники розглянули сучасні виклики та рішення у сфері медичної готовності до надзвичайних ситуацій, зокрема пов’язаних із хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними (ХБРЯ) загрозами. Україну на заході представили співробітники кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини.
Програма конгресу охоплювала широкий спектр питань із новітніх технологій стратегічного управління складними гуманітарними кризами та реагування на надзвичайні ситуації. У межах заходу було представлено усні та постерні доповіді, відбувся ряд майстер-класів і міждисциплінарних круглих столів.
Україну та, зокрема, наш Університет на Конгресі представили співробітники кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини – завідувач кафедри, професор Анатолій Гринзовський, доцентка кафедри Світлана Калашченко та асистент кафедри, епідеміолог відділу готовності та реагування на надзвичайні ситуації Центру громадського здоров’я України (національний координатор з питань міжнародних медико-санітарних правил) Антон Фабіш. Представники НМУ взяли активну участь у панельних дискусіях і тематичних секціях, присвячених міжвідомчій взаємодії, освітнім програмам для медицини катастроф і надзвичайних ситуацій та реагуванню на хімічні, біологічні, радіоактивні та ядерні (ХБРЯ) загрози (ХБРЯ-інциденти).
Окрім того, фахівці НМУ імені О.О. Богомольця ознайомилися з передовими моделями тренінгів для медичних працівників, які залучаються до реагування на надзвичайні події. Також вивчали механізми координації між службами охорони здоров’я, рятувальниками, громадським сектором та міжнародними партнерами, налагодили професійні зв’язки для реалізації спільних освітніх та дослідницьких проєктів.
Конгрес також став важливою платформою для посилення міжнародного співробітництва у сфері ХБРЯ-безпеки та сталого розвитку галузі медицини катастроф і надзвичайних ситуацій. Здобутий представниками нашого Університету досвід сприятиме інтеграції кращих міжнародних практик у підготовку українських фахівців та вдосконаленню національної системи медичного реагування на надзвичайні ситуації.
Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи,
за інформацією кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини


