Докторантка НМУ дослідила англомовну компетентність майбутніх докторів філософії в умовах дистанційного навчання

06.12.2024

6 грудня на засіданні спеціалізованої вченої ради відбувся захист дисертації докторантки, директорки Навчально-наукового центру неперервної професійної освіти Інституту післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Лесі Лимар. Науковиця теоретично обґрунтувала та розробила методичну систему формування англомовної комунікативної академічної та фахової компетентності майбутніх докторів філософії галузі «Охорона здоров’я» засобами дистанційного навчання, що орієнтована на забезпечення їх конкурентоспроможності у світовому академічному середовищі.

Засідання спеціалізованої вченої ради відбулося у змішаному форматі під головуванням завідувачки кафедри медичної і біологічної фізики та інформатики, професорки Наталії Стучинської. Захист дисертації, яку докторантка виконала за наукового наставництва ректора НМУ, професора Юрія Кучина мав характер відкритої наукової дискусії. У ній взяли участь члени спеціалізованої вченої ради, зокрема, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Олександр Науменко, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Олександр Канюра, вчені НМУ та інших закладів вищої освіти. До події також долучилися проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Олег Власенко, проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професорка Рімма Скрипник та фахівці нашого Університету.

У межах заходу відзначалося, що сучасне академічне середовище потребує високого рівня сформованості англомовної комунікативної академічної та фахової компетентності (АКАФК) докторів філософії як представників академічної спільноти. Необхідність обґрунтування інноваційних підходів та розроблення механізмів формування АКАФК актуалізувалося на тлі пандемії COVID-19 та посилилось в умовах війни. Водночас, зважаючи на стрімке запровадження дистанційного навчання за умов, що склалися, це питання є недостатньо дослідженим.

Що важливо, докторантка Леся Лимар вперше виконала системне дослідження засад формування англомовної комунікативної академічної та фахової компетентності майбутніх докторів філософії галузі «Охорона здоров’я» засобами дистанційного навчання, виявила та обґрунтувала тенденції та теоретичні основи. Вона розробила та впровадила в освітню практику авторську методичну систему з використанням засобів дистанційного навчання. Науковиця сконструювала модель методичної системи формування академічної та фахової компетентності, розробила інструментарій оцінювання когнітивного, практичного та індивідуального компонентів. Також вона обґрунтувала критерії, показники та рівні АКАФК сформованості, шкалу оцінювання, розробила тестові завдання та інші авторські методики з використанням аутентичних матеріалів. Серед них – методичний посібник «Academic Medical English for Medical PhD Students» та численні електронні методичні рекомендації.

Матеріали дисертаційного дослідження Лесі Лимар знайшли відображення в 56 публікаціях, з них 5 у зарубіжних наукових виданнях, що входять до наукометричної бази Scopus. Також вони впроваджені в освітній процес Київського медичного університету, Буковинського державного медичного університету, Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, Харківської медичної академії післядипломної освіти та Національного медичного університету імені О.О. Богомольця.

Одноголосним рішенням спеціалізованої вченої ради Лесі Лимар присуджено науковий ступінь доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.02 «Теорія та методика навчання». Вітаємо науковицю та бажаємо подальшого професійного розвитку!

Пресцентр НМУ