ДО 180-РІЧЧЯ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ. НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ (ОНЛАЙН-МАРАФОН) «ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА СУЧАСНОЇ СТОМАТОЛОГІЇ В ЗДОБУТКАХ НАУКОВИХ ШКІЛ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ»

06.10.2021

01.10.2021 року під егідою НМУ імені   О.О. Богомольця відбулась науково-практична конференція (онлайн-марафон), присвячена 180-річчю НМУ імені О.О. Богомольця, на тему: «Теорія і практика сучасної стоматології в здобутках наукових шкіл НМУ імені О.О. Богомольця». До конференції долучились понад 450 учасників – викладачі, лікарі, аспіранти, інтерни, студенти різних курсів стоматологічного факультету.

Завданням конференції був огляд здобутків стоматологічної наукової школи Університету у різних її напрямках в контексті історії Національного медичного університету імені О.О.Богомольця. Учасників конференції привітали Ректор НМУ, член-кореспондент НАМН України, професор Ю.Л. Кучин і проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, випускник стоматологічного факультету НМУ, професор О.А. Канюра. Усі профільні кафедри стоматологічного факультету і стоматологічні кафедри Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця приготували лекції, присвячені основним питанням, які розробляє кожна кафедра.

Були продемонстровані відеопрезентації різних методів лікування і дослідження в усіх галузях стоматології. Значну зацікавленість, згідно з опитуванням слухачів, проведеним після закінчення конференції, викликали доповіді «Хірургічна стоматологія та щелепно-лицева хірургія. Історія кафедри, досягнення та сучасність» (автори член-кореспондент НАМН України, професор В.О. Маланчук, професор О.С. Воловар), «Наукові досягнення кафедри терапевтичної стоматології НМУ» (професор А.В. Борисенко), «Відновлення функціональної оклюзії у пацієнтів з дисфункцією скронево-нижньощелепного суглоба за цифровим протоколом» (проф. Неспрядько В.П., доц. Прощенко А.М., аспірант М.В. Думенко), «П’ять новел про емаль зуба» (професор Л.О. Хоменко, професор Н.В. Біденко, професор О.В. Савичук, професор О.І. Остапко, професор Г.В. Сороченко), «Блеоміцин в лікуванні судинних мальформацій обличчя у дітей» (професор Л.М. Яковенко, доцент Н.В. Кисельова), «Планування ортодонтичного лікування у дітей з вродженими незрощеннями губи та піднебіння» (доцент В.В. Філоненко, лікар-стоматолог ортодонт В.А. Соколовський).

Актуальну і цікаву інформацію представлено у доповідях співробітників Інституту післядипломної освіти НМУ «Діодний лазер як універсальний інструмент в стоматології» (доц. О.А. Значкова) та «Застосування тромбоцитарних концентратів (PRP/PRF): від емпіричного підходу до протоколів, створених на засадах доказової медицини» (професор А.В. Копчак, PhD Т.О. Павличук).

Співробітники бібліотеки НМУ презентували інформацію про можливості та принципи роботи бібліотеки, що було корисним як для студентів та інтернів, так і для старших співробітників Університету, адже бібліотека невпинно розвивається і вдосконалює методи обслуговування читачів. В перервах між лекціями учасники могли ознайомитись із цікавими фактами з історії Університету і зокрема стоматологічного факультету – адже конференція приурочена до знаменної події – 180-річчя нашої Alma Mater.

Конференція-марафон продемонструвала високий рівень і вражаючу різноплановість досягнень школи стоматології НМУ, а також інтерес до них не лише співробітників Університету, але й широкої стоматологічної спільноти України.

 

Організаційний комітет