Делегація Міністерства закордонних справ і Посольства Японії відвідали Університетську клініку НМУ

24.06.2026

Делегація Міністерства закордонних справ і Посольства Японії в Україні з офіційним дружнім візитом відвідала Університетську клініку Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Сторони обговорили співпрацю у питаннях, які стосуються віддалених наслідків Чорнобильської катастрофи, а також сучасні методики реабілітації військовослужбовців.

До складу делегації увійшли представники Міністерства закордонних справ Японії на чолі з Державною міністеркою закордонних справ, Куніміцу Аяно, а також Посольства Японії в Україні, зокрема Міністр Такехана Масахіро та голова Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в Україні Осаму Хатторі. Університет на зустрічі представили ректор НМУ Юрій Кучин, проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції Рімма Скрипник, проректор з науково-педагогічної роботи та економічних питань Володимир Титикало, директор Навчально-наукового інституту медицини Сергій Земсков, генеральна директорка Університетської клініки Ніна Прощенко і медичний директор Сергій Красюк, завідувач кафедри радіології та радіаційної медицини Михайло Ткаченко, доцент кафедри менеджменту охорони здоров’я Вадим Терентюк, начальниця відділу міжнародних зв’язків, директорка Центру міжнародної академічної мобільності та грантових проєктів Іванна Саханда-Піддяча.

Ректор Університету Юрій Кучин подякував за партнерську системну допомогу японському народу, розповів про потужності Університетської клініки, пріоритетні напрямки роботи, технічний, науковий і кадровий потенціал НМУ імені О.О. Богомольця, міжнародну співпрацю.

Своєю чергою Державна міністерка закордонних справ Куніміцу Аяно, яка за фахом є лікаркою і закінчила медичний факультет Університету Нагасакі, а також отримала ступінь докторки наук, звернула увагу, що Україна і Японія мають унікальний досвід подолання наслідків масштабних радіаційних аварій (Чорнобиль 1986 року та Фукусіма 2011 року), тому співробітництво у цій площині є надзвичайно ефективним і корисним. Окрім того, посадовиця з Японії висловила повагу українським військовим і лікарям, які надають їм допомогу, та засвідчила зацікавленість щодо поглиблення подальшого партнерства і співпраці між двома країнами.

Під час зустрічі гості з Японії оцінили роботу комп’ютерного томографа SOMATOM go. Open Pro, який Університетська клініка отримала від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) за підтримки Посольства Японії в Україні в межах спеціальної програми з підтримки ментального здоров’я та лікування раку в Україні. Такий апарат дозволяє проводити обстеження пацієнтів на найбільш сучасному рівні і сприяє запровадженню інноваційних освітніх компонентів, відтворюючи різні симуляційні сценарії. Також представники японських державних інституцій ознайомилася з особливостями роботи реабілітаційного відділення клініки, поспілкувалися з медичним колективом та пацієнтами.

За результатами візиту сторони намітили подальші напрямки співпраці, партнерства й обміну експертизою, науковими та практичними медичними напрацюваннями з фокусом на технічній підтримці. Варто зазначити, що робота кафедри радіології та радіаційної медицини НМУ спрямована, зокрема, на вивчення віддалених наслідків, пов’язаних з аварією на Чорнобильській АЕС та впливом радіації на серцево-судинну систему. Своєю чергою кафедра менеджменту охорони здоров’я є лідером з розвитку цифрових компетентностей і запровадження цифрових знань в освіті та науці в Україні та за її межами.

Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи