НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ШКОЛИ-СЕМІНАРУ З ФІЗИКИ ЖИВОГО ТА БІОЕТИКИ НА ТЕМУ: «ТРАНСКРАНІАЛЬНА МАГНІТНА СТИМУЛЯЦІЯ (БІОФІЗИЧНІ ТА БІОМЕДИЧНІ АСПЕКТИ)»

05.05.2022

Чергове засідання школи-семінару «Проблеми фізики живого та біоетики»  від 3 травня 2022 року було присвячено обговоренню біофізичних та біомедичних аспектів транскраніальної магнітної стимуляції, що вже використовується в деяких клінічних центрах України.

Для проведення засідання група студентів ( Уляна Журавльова, Катерина Брусило, Христина Романюк, Ася Стецик) першого медичного факультету підготували  відповідну доповідь-презентацію та відео-демонстрації,  які було представлено під час заходу (наукові керівники доповіді студентів – доценти  кафедри медичної і біологічної фізики та інформатики Анатолій Єгоренков та Вікторія Пащенко).  У цьому факультативному засіданні взяли участь близько 40 учасників – студентів-медиків різних факультетів НМУ імені О.О. Богомольця.

У першу чергу це були студенти стоматологічного факультету, які на даний час проходять спецкурс за вибором з медичної апаратури, що проводиться на кафедрі медичної і біологічної фізики та інформатики.

Під час засідання у них була додаткова  можливість для обговорення одного із сучасних методів фізіотерапії та функціональної діагностики,  яким є метод транскраніальної магнітної стимуляції.  Після основної доповіді-презентації, яку зробили студенти, високу зацікавленість слухачів викликали додаткові роз’яснення нейрофізіологічних механізмів взаємодії магнітного поля з нейронними структурами мозку, що відбуваються під час транскраніальної магнітної стимуляції мозку людини,  одного із запрошених фахівців – професора кафедри нейрохірургії НМУ імені О.О. Богомольця  Володимира Медведєва.

Модератор засідання доцент Анатолій Єгоренков запропонував запрошеному експертові кілька питань, що виникли у студентів під час роботи над матеріалами та підготовкою презентації, зокрема і біоетичного змісту, на які професор Володимир Медведєв дав творчі та науково-обґрунтовані  відповіді. Таке поєднання для студентів в темі засідання знань з медичної та біологічної фізики, медичної техніки, нейрофізіології, фізіотерапії стало яскравим прикладом інтеграції  та популяризації знань природничих та медичних дисциплін, мотивації для їх вивчення.

Багато студентів висловили свої позитивні та творчі думки з приводу змісту засідання та формату його проведення: «…Хочу подякувати всім за інформативну доповідь, я  брала участь, тому що  мій  дідусь страждає на ішемічний інсульт. Мені було цікаво дізнатись про медичну реабілітацію хворих з такими проблемами, на підставі застосування ритмічної транскраніальної магнітної стимуляції…» (студентка Анастасія Ткаченко), «…Я відкрила для себе новий метод лікування депресивних розладів. Дуже цікаво, що біофізичний метод є неінвазивним і має позитивні результати в лікуванні. …Відео-презентація спонукала мене на вивчення статтей американських дослідників про ТМС, і було вказано, що рівень досягнення ремісії та відповіді на лікування виявився дуже високим. Окрім того, було включено велику вибірку американців із депресією, які не реагували на попереднє медикаментозне лікування або когнітивно-поведінкову терапію. Я вважаю, це круто – дізнаватись   про різні можливості медичної фізики! …» (студентка Олеся Костюк), «…Завдяки сьогоднішньому засіданню я дізналася, як метод ТМС  може допомогти в лікуванні та діагностиці таких популярних, на жаль, захворювань, як інсульт та розсіяний склероз. Велика вдячність організаторам та студентам, які брали участь у цьому заході, вони мене простимулювали дізнатися про цей метод ще більше цікавої інформації….» ( Євгенія Годик), «…Було дуже цікаво прослухати спочатку презентацію від  студентів на тему «Транскраніальна магнітна стимуляція (біофізичні та біомедичні аспекти)».

Після завершення презентації, був коментар від Володимира Вікторовича Медведєва, який став чудовим доповненням до того, що було сказано доповідачами. На мою думку, семінар був дуже корисним для всіх студентів. Оскільки цей метод є новим і інноваційним, а для студентів важливо бути обізнаними про тренди в лікуванні, бо всі тренди, які ще зараз є експериментальними, у майбутньому стануть реаліями, з якими, як лікарі, будемо працювати. …» ( Владіслава Єрьоміна).

Для ознайомлення з темою засідання дивіться також ролик та пояснення до нього за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Br8ud85hFvU

 

                                                    Прес-центр за матеріалами семінару