НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

25 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ АКАДЕМІКА ПЕТРА ДМИТРОВИЧА ФОМІНА

25.06.2022

25 червня – день пам’яті Петра Дмитровича Фоміна, хірурга Божою милістю, як він сам про себе говорив … Два роки, як з нами немає видатного вченого, неймовірного хірурга, який входив до п’ятірки найкращих хірургів Європи. Академік Національної академії наук України, Національної академії медичних наук України, дійсний член Нью-Йоркської академії наук, член Європейської спільноти хірургів, член Міжнародного наукового комітету Асоціації раку шлунку, доктор медичних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, двічі лауреат Державної премії України, завідувач кафедри хірургії №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. 

Петро Дмитрович належав до когорти науковців і лікарів, про яких кажуть: “Глиба науки і медицини”. Він постійно був сповнений енергією, ніколи не зупинявся на досягнутому, а завдяки його хірургічному талантові було врятовано тисячі людей і подаровано їм шанс на здорове і повноцінне життя.

Петро Дмитрович завжди допомагав у тих надскладних випадках, де інші колеги зневірялися, до нього їхали пацієнти з усієї України і з-за кордону…. Він був і завжди буде легендою хірургії. Його колеги-лікарі та хірурги, кому пощастило стати його учнями, пам’ятають Петра Дмитровича як неймовірну людину, висококласного спеціаліста та справжнього Вчителя….

За всі роки добросовісної та високопрофесійної праці в Університеті він здобув глибоку щиру повагу серед академічної медичної спільноти. Його громадянська позиція, стриманість та цілеспрямованість у вирішенні важливих питань були прикладом для всього колективу Університету.

За час роботи у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця, під керівництвом Петра Дмитровича Фоміна виконано 4 докторські та 17 кандидатських дисертацій з актуальних питань хірургії, підготовлено 25 клінічних ординаторів і магістрів з хірургії  як українських, так і іноземних.

Сьогодні учні академіка Петра Дмитровича Фоміна працюють завідувачами, асистентами та доцентами кафедр хірургії в Києві, Ужгороді, Тернополі, головними лікарями, головними хірургами та завідувачами хірургічних відділень у Сумах, Ужгороді та Вінниці.

У ці дні колектив кафедри хірургії №3, колектив усього Університету, врятовані пацієнти з великим теплом та вдячністю згадують Петра Дмитровича та глибоко сумують, що з нами поряд більше немає великої Людини….

 

Вічна пам’ять Петру Дмитровичу Фоміну …

 

Кафедра хірургії №3