НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

05.05.2011
 
МИ ПАМ’ЯТАЄМО
 (До річниці з дня смерті професора Шевченка Андрія Мусійовича)
 
5 травня 2010 року минув рік від тоді, як на 81 році пішов з життя завідувач (1972-1994), професор (1995-2008) кафедри гігієни праці і професійних хвороб, відомий в Україні та за її межами вчений в галузі гігієни праці і професійної патології, педагог, громадський діяч, доктор медичних наук, професор Шевченко Андрій Мусійович.
А.М. Шевченко зробив вагомий внесок в теорію і практику гігієнічної науки та в розвиток вітчизняної вищої медичної освіти.
Усе його творче життя і трудова діяльність були нерозривно пов’язані з профілактичною медициною і спрямовані на охорону здоров’я працюючих, профілактику професійної патології. До останніх днів свого життя Андрій Мусійович підтримуав творчі зв’язки з кафедрою.
Колектив кафедри продовжує та примножує наукові досягнення та кращі традиції, які були започатковані А.М. Шевченком, – принциповість, безкомпромісність у відстоюванні інтересів здоров’я працюючого населення, шляхетність у людських стосунках. Третє видання підручника «Гігієна праці» виходить також за авторством та редакцією професора А.М. Шевченка. Світла пам’ять про професора Андрія Мусійовича Шевченка – видатного вченого, блискучого педагога, непересічної яскравої особистості назавжди зберігається у пам’яті та серцях його учнів, колег та друзів.
 
Колектив кафедри гігієни праці і
професійних хвороб, учні, колеги, друзі