Триває прийом заявок на конкурс українсько-латвійських науково-дослідних проєктів

18.06.2026

До 10 липня триває подання заявок на конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2027–2028 роках за підтримки Міністерства освіти і науки України,  Міністерства освіти і науки Латвійської Республіки та Латвійської ради науки. До участі запрошуються науково-дослідні групи закладів вищої освіти та наукових установ України й Латвії.

Серед пріоритетних напрямків конкурсу:

  • системи сталого розвитку та відновлюваної енергії в часи кризи;
  • штучний інтелект і машинне навчання в обороні;
  • розроблення інноваційних систем кіберзахисту;
  • біологічні та генно-інженерні технології;
  • сучасна електроніка та передові матеріали для оборони.

Подання документів здійснюється через функціональний модуль Національної електронної науково-інформаційної системи. Заявка заповнюється українською та англійською мовами в одному файлі.
Окрім того, до заявки необхідно додати такі документи:

  • супровідний лист;
  • лист-підтвердження від латвійського партнера;
  • CV наукових керівників;
  • документ про відсутність інформації з обмеженим доступом;
  • довідку з Державної прикордонної служби України про перетин кордону українським науковим керівником за останні 12 місяців.

Відбір проєктів передбачає перевірку документів, наукову експертизу в обох країнах, ранжування заявок і затвердження проєктів для фінансування на засіданні українсько-латвійської Спільної комісії з науково-технологічного співробітництва.

Основні критерії оцінювання: наукова якість та інноваційність проєкту, відповідність пріоритетним напрямам, спроможність команди реалізувати дослідження, досвід міжнародної співпраці, якість інфраструктури, участь молодих науковців і жінок-дослідниць, а також можливість практичного використання результатів.

У межах конкурсу можуть фінансуватися лише нові проєкти. Відібрані проєкти не можуть отримувати фінансування з інших джерел державного бюджету.

Детальні умови участі та подання документів доступні за посиланням.

За інформацією відділу міжнародних звязків