АНОНС: ЛЕКТОРІЙ НА ТЕМУ “АУТИЗМ У ДІТЕЙ”

26.09.2016

27 вересня 2016 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця для студентів та всіх бажаючих відбудеться лекторій присвячений проблемі аутизму у дітей.

Організатори заходу: деканат медичного факультету №3, волонтерський центр НМУ імені О.О. Богомольця.

Аутизм – це широке поняття, з окремими симптоми, які складають це порушення, зокрема, проблеми соціальної комунікації. Дитина може зовсім не розмовляти, не вміти обмінюватися інформацією, або якщо розмовляє, то лише для того, щоб описати своє захоплення. Важливо пам’ятати, що дитина не може розвиватися без сторонньої допомоги.
В Україні існує така проблема, і з кожним роком хворих дітей все більше. Аутизм визнано пандемією. За останні 10 років кількість дітей-аутистів зросла в 300 разів. Якщо на початку 90-х на 10 тисяч населення аутизмом хворіла одна дитина, то в цьому році — це вже 1 дитина з 45.

На сьогодні в Україні відбувається докорінне переосмислення парадигми навчання та виховання дітей із розладами аутичного спектра, адже науково-практичний досвід фахівців з усього світу свідчить про те, що «лікувати» таких дітей треба навчанням. На часі – розробка методологічних, методичних та організаційних питань впровадження оптимального освітнього процесу для дітей цієї категорії. Для лікарів – як розпізнати перші ознаки аутизму, як працювати із такими дітьми.

Що слід розуміти під поняттям «аутизм»? З чим це пов’язано? Наскільки ця проблема є актуальною для України? Як лікувати зуби таким дітям? На ці та багато інших питань відповідатимуть лектори – член реабілітаційного центру «Родина» психолог Лариса Самсонова, член реабілітаційного центру «Родина», мама дитини із аутизмом Наталя Пальок, лікар-невролог Інституту проблем болі, к.мед.н. Влада Кулик.

Запрошуємо студентів Університету, лікарів-інтернів та всіх бажаючих.

Час проведення: 16.00
Місце проведення: аудиторія №1, морфологічний корпус НМУ (Проспект Перемоги 34)

img-e045a48bf1968fe654b67f8e83b8e0e7-v