Запрошуємо на тренінг «Безпечна стоматологія та менеджмент невідкладних станів»

08.05.2026

Кафедра хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця запрошує 25-26 червня на тренінг «Безпечна стоматологія та менеджмент невідкладних станів». Курс з опанування практичними навичками присвячений забезпеченню безпеки пацієнта під час стоматологічних втручань і процедурної седації.

За участь у заході передбачено отримання сертифіката та балів безперервного професійного розвитку (БПР). Захід орієнтований на лікарів-анестезіологів, стоматологів, ортодонтів, щелепно-лицевих хірургів, отоларингологів та лікарів, які працюють в амбулаторній практиці.

Так, стоматологічні втручання в умовах седації або анестезії мають власні ризики, які часто недооцінюються. Обмежені ресурси, відсутність повноцінної команди та швидкий розвиток ускладнень вимагають чітких алгоритмів дій і підготовленості персоналу.

Практичний курс побудований навколо реальних клінічних ситуацій та сучасних рекомендацій і дозволяє системно підійти до безпеки пацієнта в амбулаторній практиці. Він спрямований на формування чітких клінічних алгоритмів і підвищення рівня безпеки пацієнтів в амбулаторній практиці.

У програмі навчального заходу:

  • сучасні стандарти безпеки в амбулаторній анестезіології та стоматології;
  • передпроцедурна оцінка пацієнта та стратифікація ризиків;
  • особливості седації та анестезії у дорослих і дітей;
  • організація безпечного робочого процесу.

Окрема увага приділятиметься невідкладним станам у стоматології, зокрема сторонньому тілу дихальних шляхів, анафілаксії, системній токсичності місцевих анестетиків та гострому коронарному синдрому з акцентом на алгоритмах їх своєчасного розпізнавання та лікування.

Практична частина тренінгу включатиме роботу в малих групах із відпрацюванням навичок менеджменту дихальних шляхів, ведення ускладнень під час седації, дій при критичних інцидентах у форматі симуляційних сценаріїв.

Формат: змішаний (офлайн і онлайн).

Дата і час проведення: 25-26 червня. Початок о 9:00.

Місце проведення: м. Київ, пр-т Берестейський 34, морфологічний корпус НМУ імені О.О. Богомольця, 3-й поверх.

Для участі в тренінгу необхідно заповнити гугл-форму або зареєструватися на сайті.

За інформацією кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти