НАВЧАЛЬНИЙ ТРЕНІНГ «КЛІНІЧНЕ ВЕДЕННЯ ПАЦІЄНТІВ З COVID-19 В СТАЦІОНАРНИХ УМОВАХ» ДЛЯ ЛІКАРІВ ВТОРИННОЇ ЛАНКИ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я МІСТА КИЄВА

21.01.2022

Співробітники Університету провели навчальний тренінг на тему: «Клінічне ведення пацієнтів з коронавірусною хворобою (COVID-19) у стаціонарних умовах» для лікарів вторинної ланки, яких буде залучено для надання медичної допомоги в стаціонарах Києва хворим на короновірусну хворобу.

Захід тривав 6 годин та проходив в онлайн-форматі. У його роботі активну участь взяли близько 400 лікарів різних спеціальностей усіх лікувально-профілактичних закладів  Києва.

Метою тренінгу було ознайомлення лікарів з Протоколом «Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)», Стандартами медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», Живою клінічною настановою «Клінічне ведення пацієнтів з COVID-19» та діючими настановами ВООЗ та CDC.

Навчання провели висококваліфіковані науково-педагогічні працівники кафедр Університету та Інституту післядипломної освіти.

Відкрив захід ректор НМУ, член-кореспондент НАМН України, професор Ю.Л. Кучин. У своєму виступі Юрій Леонідович акцентував увагу на навчанні лікарів як важливому компоненті клінічного ведення пацієнтів з COVID-19.

Консультант ВООЗ з клінічного менеджменту, лікар-інфекціоніст Юрій Жигарев зупинився на аспектах скринінгу, тріажу пацієнтів з COVID-19, критеріях тяжкості, показаннях для госпіталізації, показаннях для госпіталізації до відділення інтенсивної терапії та алгоритмі госпіталізації.

Валентина Теодорівна Кірієнко,  доцент кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології, лікар-інфекціоніст виступила з доповіддю на тему: «Клінічне ведення дорослих пацієнтів з неускладненим COVID-19 в стаціонарних умовах згідно з Протоколом та Стандартом медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», в якій детально зупинилася на етіотропному, патогенетичному, симптоматичному лікуванні пацієнтів з COVID-19,  застосуванні системних кортикостероїдів, прон-позиції пацієнтів з короновірусною хворобою, показаннях до ШВЛ.

В іншій доповіді на тему «COVID-19 та порушення гемостазу» Валентина Теодорівна детально зупинилася на патогенезі й клінічних проявах порушення в системі гемостазу, на розвитку гемолітичного мікротромбоваскуліту при коронавірусній хворобі, акцент також було зроблено на правильній інтерпретації лабораторних показників, які характеризують стан системи гемостазу, проявах венозної та артеріальної тромбоемболії при хворобі, клінічних та лабораторних критеріях ТЕЛА, ВТЕ у госпіталізованих пацієнтів з COVID-19. Доповідач частину доповіді присвятила питанням антикоагулянтної терапії  при COVID-19, на показах, протипоказах, застереженнях, методах контролю при застосуванні тих чи інших етіотропних препатів та антикоагулянтів.

Геннадій Давидович Кіржнер, доцент кафедри загальної практики сімейної медицини, лікар-кардіолог детально проаналізував найбільш поширені ускладнення  COVID-19, їхні прояви й зупинився на питаннях ведення пацієнтів з ускладненим перебігом коронавірусної хвороби, акцент було зроблено на ураженні серцево-судинної системи при коронавірусній хворобі у госпіталізованих пацієнтів.

Дуже важливою й корисною була ґрунтовна доповідь Ігоря Анатолійовича  Зайцева, професора кафедри терапії, інфекційних хвороб та дерматовенерології, лікаря-інфекціоніста, присвячена особливостям ведення та лікування пацієнтів із групи ризику, супутніми захворюваннями, віком 60+. Ігор Анатолійович детально зупинився на всіх групах ризику, згрупувавши ураження за змінами в тій чи іншій системі організму, детально розібравши питання ведення цих груп пацієнтів.

О.В. Виговська, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб, дитячий інфекціоніст, декан медичного факультету №3, яка була модератором конференції, зробила дві ґрунтовні доповіді, присвячені питанням коінфекції при коронавірусній хворобі й раціональному використанню антибіотиків при ній. Оксана Валентинівна акцентувала увагу на показах, менеджменті антибактеріальної терапії у пацієнтів з  COVID-19, емпіричній антибактеріальній терапії позалікарняної бактеріальної пневмонії різної тяжкості, ранньої і пізньої госпітальної пневмонії.

Вона також детально зупинилася на питаннях клінічного ведення в умовах стаціонару особливих категорій хворих – вагітних та дітей, клінічному веденні пацієнтів з педіатричним ковідом, категоризації тяжкості перебігу хвороби, клінічним проявам короноварісної хвороби у дітей та вагітних у залежності від триместру вагітності. Йшлося також і про особливості тяжкої пневмонії у дітей та вагітних при коронавірусній хворобі, критерії високого ризику, особливі ускладнення, особливості застосування різних груп препаратів у дітей та вагітних, противірусну та антибактеріальну терапію.

За результатами тренінгу відбулося підбиття підсумків. Учасники тренінгу взяли активну участь в обговоренні. На всі поставлені питання було отримано вичерпні відповіді. Учасники тренінгу високо оцінили проведений навчальний захід.

Професор Тетяна Андріївна Вежновець, директор ІПО університету закрила тренінг й побажала всім його учасникам  ефективної роботи.

Наступний навчальний тренінг відбудеться 24 січня 2022 року о 10 годині.

Запрошуємо всіх, хто бажає взяти участь у навчанні, зареєструватися за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/16TVjQ7dEToecx4UrKT1Blr42Jf2A4TOHu6IQHRCxD9Q/edit

Запис тренінгу доступний за посиланням:

https://us02web.zoom.us/rec/share/gqoa8GKDerkuRizYVwv2BurFBNxhnGJGr35xNAlkFFOKfx-rVHyCXmrQ8Wz6iaY9.juc6v4bGrvE4UfrH .

Презентації доповідей доступні за посиланням:

https://drive.google.com/drive/folders/1v4Q2t-aCuPiXaXrerqKTW8xeTqRTo_vK

 

 Інститут післядипломної  освіти, деканат медичного факультету №3, кафедра дитячих інфекційних хвороб