Звернення Ректора

Дорогі колеги, шановні пані і панове!

Щиро вітаю вас на оновленому офіційному сайті Національного медичного університету імені  О.О. Богомольця. Заснований в 1841 році як медичний факультет Імператорського Університету Святого Володимира, наш Університет став відомим і авторитетним центром медичної науки і освіти, який сьогодні справедливо пишається своїми славетними традиціями та генерацією видатних випускників. Девізом академічної спільноти Університету є вислів: «Честь. Милосердя. Слава.».

У цих високих словах закладено прагнення передати безцінні знання і досвід, які зберігає Альма Матер від покоління до покоління задля збереження найбільшої цінності – людського життя.

Напередодні 175-ї річниці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця ми розпочинаємо розміщення серії матеріалів з нашої унікальної історії.

Перш за все, це – галерея наших найвизначніших професорів і випускників, яку ми поповнили відносно новими іменами – тобто тими, про яких раніше, на жаль, мало говорилося в колі університетської спільноти (і не тільки).

Але, чи  достатньо уваги ми, сучасні українські медики, приділяємо історії медицини нашої країни взагалі?

Відповідаючи собі на це питання, яке поставив у своїй яскравій статті відомий історик медицини,  фундатор Національного музею медицини і патріот України, професор НМУ імені О.О. Богомольця Олександр Абрамович  Грандо (див. нижче), мусимо чесно визнати: ні.

Одна із причин, на жаль – це наслідки того ганебного “малоросійства”, яке протягом багатьох віків поспіль системно нав’язувалось нам ззовні і юність нашої державної незалежності.

Друга (будемо чесними!) – в нас самих…

Ювілей дає нагоду призупинитися, “поритися” в книгах та Інтернеті і отримати фантастичне відчуття гордості за тих, “на чиїх плечах ми стоїмо”. І певну “інфузію” оптимізму, якого зараз нам так бракує…
Щоб дізнатися більше – запрошуємо на офіційний сайт Університету.

З повагою,
Ректор, професор                                                     

Катерина Амосова

 

CТАТТЯ ПРОФЕСОРА ОЛЕКСАНДРА АБРАМОВИЧА ГРАНДО