НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Проведені події

 

Товариство молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця доєднується до флешмобу #sitlikeagirl та підтримує першу леді Олена Зеленська!

Разом до Перемоги💛💙

 

 

5 серпня 2022 року відбувся тренінг на тему «Хвора дитина під час воєнних дій: Що робити? Як допомогти?». Спікером стала член педіатричного відділу Товариства молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця, асистент кафедри педіатрії післядипломної освіти Ольга Дмитришин.

 

Поспілкувалися та обговорили захворювання дітей під час воєнних дій, а саме:

  • основні клінічні ознаки та симптоми захворювань у дітей.
  • склад аптечки для дитини.
  • препарати, лікування, профілактика захворювань у дітей.
  • які можуть бути аналоги до різних препаратів та їх дозування.

Під час прямого ефіру учасники залишили питання до пані Ольги та отримали детальні відповіді наприкінці заходу.

Переглянути тренінг можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ep8RdhUskuE

 

29 липня 2022 року голова Товариства молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця Ірина Костюк взяла участь в онлайн-презентації книги «Ради молодих вчених України:2021», організованої Радою молодих вчених при МОН України. Наприкінці жовтня минулого року Товариство молодих вчених і спеціалістів долучилося до написання книги та узагальнило інформацію про науковців НМУ та їхні вагомі здобутки, продемонструвало заходи з популяризації молодіжної науки в Університеті та за його межами.

Із книгою можна ознайомитися за посиланням: http://ysc.in.ua/wp-content/uploads/2022/07/Knyha-Rad.pdf.

Щиро дякуємо кожному членові Товариства молодих вчених і спеціалістів Університету за те, що ми достойно можемо представити молодіжну науку нашого Університету.

 

 

 

 

 

 

Наукова сім’я НМУ імені О.О. Богомольця поповнилася 3 новими аспірантами з Харкова. Це пані Анна, Юлія та Карина. Товариство молодих вчених і спеціалістів вирішило порадувати нових членів нашої спільноти та відправило дівчатам маленькі приємності. Хочемо привітати нових аспірантів нашого університету, побажати їм творчого натхнення, швидкого та успішного захисту та побільше перемог у житті!

 

 

 

21 травня 2022 року в Україні відзначили День Європи. З нагоди цього свята, висловлюючи вдячність за всебічну підтримку європейських країн Україні, Рада молодих вчених при Міністерстві освіти і науки організувала флешмоб «Головні символи України та Європи: єднаймося».

Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ірина Костюк та активні члени Товариства доєдналися до цього заходу.

Для підкреслення самобутності учасники були вдягнені у вишиванки. Захід відбувався на території Національного музею  історії України у Другій світовій війні. Учасники флешмобу співали українських пісень, танцювали, водили хороводи, малювали на щоках жовто-блакитні прапори, спілкувалися та будували плани на майбутнє.

 

 

 

20 травня 2022 року Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця до Дня науки провело вебінар з однією з найбільш важливої теми на сьогодні – «Як зберегти психологічне здоров’я в умовах війни».

У форматі ZOOM-зустрічі член медико-психологічного відділу Товариства молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, інтерн кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Андрій Гура доповів присутнім про стрес та його фази, а також як техніки запобігання та протидії стресу. Усі поради необхідні для безпечної адаптації організму до сучасних реалій, а також для мінімізації наслідків стресу в майбутньому. До заходу долучилися студенти, молоді вчені та спеціалісти Університету, які мали змогу задати питання Андрію або онлайн, або надіслати свої звернення на електронну пошту.

Товариство молодих вчених і спеціалістів буде продовжувати серію таких вебінарів у подальшому задля підтримки ментального здоров’я.

 

 

 

5 травня 2022 року Товариство молодих вчених і спеціалістів відзначає 50 років від дня заснування.

Так, у 1972 році, відповідно до Рішення Бюро ЦК ВЛКСМ, Президії АН СРСР, Державного Комітету Ради Міністрів СРСР з науки і техніки та Міністерства вищої і середньої освіти СРСР від 12 травня 1967 року та рішення Бюро ЦК ЛКСМУ, Президії АН УРСР і Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР від 30 вересня 1966 року, наказом № 505 Київського медичного інституту затверджено Раду молодих вчених, яка складалася з 13 чоловік. Головою Ради став Ростислав Павлович Матюшко, а вченим секретарем – Світлана Миколаївна Білан.

У різні роки Раду очолювали Іван Олександрович Парпалей, Юрій Васильович Вороненко, Віталій Григорович Майданник, Віктор Вікторович Пушкарьов, Олег Володимирович Курченко, Денис Сергійович Миргородський, Володимир Васильович Короленко, Владислав Владиславович Мороз, Станіслав Ігорович Устінов.

З грудня 2020 року головою Товариства молодих вчених і спеціалістів було обрано доцента кафедри організації та економіки фармації Костюк Ірину.

Товариство молодих вчених і спеціалістів – орган самоврядування Університету, у роботі якого беруть участь аспіранти, докторанти, молоді вчені та спеціалісти, віком до 35 років (для докторантів – 40 років), які навчають або працюють в Університеті. Структура Товариства включає 9 відділів, що охоплюють усі наукові школи Університету.

Члени Товариства молодих вчених і спеціалістів сприяють популяризації наукової діяльності серед молодих вчених, а також беруть участь у розвитку міжуніверситетського та міжнародного співробітництва.

Рада Товариства молодих вчених і спеціалістів – організатори наукових та соціальних заходів, що є складовою безперервного професійного розвитку фахівців.

Товариство продовжуватиме бути рушійною силою розвитку молодіжної науки та сходинкою для професійного становлення молодих вчених Alma Mater!

 

 

 

21 грудня 2021 року у лекційній аудиторії фармацевтичного корпусу було проведено серію лекцій у рамках проєкту «Школа успішного магістранта» Товариства молодих вчених і спеціалістів. В організації заходу взяли участь студентські наукові гуртки кафедр аптечної та промислової технології ліків і організації та економіки фармації. Основну аудиторію, на яку безпосередньо було спрямовано цей захід, складали студенти 5 курсу фармацевтичного факультету, які виконують випускну магістерську роботу з профільних дисциплін.

Студенти отримали цікаві поради щодо початкових етапів наукового дослідження та структури наукової роботи  від асистента кафедри організації та економіки фармації Наталії Миколаївни Сахнацької. Аспірантка кафедри аптечної та промислової технології ліків Світлана Леонідівна Алейник познайомила слухачів з основами застосування методів біостатистичного аналізу у діяльності молодого вченого, а також на прикладах продемонструвала використання програмного забезпечення у статистичній обробці досліджуваного матеріалу.

Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів, доцент кафедри організації та економіки фармації Ірина Анатоліївна Костюк відкрила присутнім «секрети» створення та оформлення презентації власного дослідження та розповіла про ключові принципи успішної доповіді.

Студенти максимально долучилися до дискусії, ставили багато влучних запитань, на які отримували вичерпні відповіді. Запрошуємо магістрантів відвідати наступні засідання Школи

 

 

 

9 грудня 2021 року в конференц-залі адміністративного корпусу відбулася урочиста церемонія нагородження переможців «ANNUAL YOUNG MEDICAL SCIENTISTS’ CONFERENCE 2021».

З вітальних словом до молодих науковців звернулися проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Володимирович Земсков, в.о. начальника відділу наукової роботи студентів, кандидат медичних наук, доцент Вікторія Сергіївна Потаскалова, Голова Товариства молодих вчених та спеціалістів, кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри організації та економіки фармації Ірина Анатоліївна Костюк та Голова Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя Наталія Зохнюк.

Вони привітали учасників з перемогою на конференції «Annual Young Scientiests’ Conference», присвяченій 180-річчю НМУ імені О.О. Богомольця та 140-річчя СНТ імені О.А. Киселя, побажали натхнення, наснаги та не зупинятись на досягнутому та підкорення нових наукових вершин. Надалі усім присутнім вручили цінні винагороди для кожного лікаря – повний комплект томів “Основ патологій за Роббінсом” 10-го видання в українському перекладі. Урочистості збори завершились спільними фото та підбиттям підсумків конференції від активу СНТ імені О.А Киселя.

Організатори Annual Young Scientiests’ Conference 2021 щиро бажають успіхів у подальшій науковій роботі кожному учаснику та очікують їх на наступних заходах!

 

 

 

6 листопада 2021 року завершився другий день наукової конференції «ANNUAL YOUNG MEDICAL SCIENTISTS’ CONFERENCE 2021», котрий  був насичений майстер-класами та лекціями, які безумовно допоможуть учасникам у розвитку майбутньої медичної та наукової кар’єри.

Члени Товариства молодих вчених і спеціалістів прочитали ряд лекцій учасникам конференції:

«Оформлення презентації наукового дослідження» лекція Голови Товариства молодих вчених і спеціалістів Ірини Костюк .

«7 кроків до науки» лекція секретаря Товариства молодих вчених і спеціалістів Наталії Сахнацької.

«Міжнародна мобільність молодого вченого» лекція голови відділу міжнародних зв’язків

 

 

 

25 листопада 2021 року відбулася перша частина дводенної конференції «ANNUAL YOUNG MEDICAL SCIENTISTS’ CONFERENCE 2021». Спільними зусиллями керівництва Університету, кафедр НМУ імені О.О.Богомольця, Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя та Товариства молодих учених та спеціалістів НМУ ім. О.О. Богомольця, захід провели, незважаючи на карантинні обмеження, у онлайн-форматі на платформі ZOOM.

З вітальним словом виступили ректор НМУ імені О.О. Богомольця, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Юрій Леонідович Кучин, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, професор Олександр Миколайович Науменко, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, професор Олександр Андрійович Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, доктор медичних наук, професор Рімма Леонідівна Скрипник, проректор з наукової роботи та інновацій, доктор медичних наук, професор Сергій Володимирович Земсков, в.о. начальника відділу наукової роботи студентів, кандидат медичних наук, доцент Вікторія Сергіївна Потаскалова, Голова Товариства молодих вчених і спеціалістіцв Ірина Анатоліївна Костюк, Голова Ради СНТ імені О.А. Киселя Наталя Зохнюк. Вони побажали студентам успіхів у науковій діяльності, творчої наснаги та перемоги у «Annual Young Medical Scientists’ Conference 2021».

 

 

 

 

9 листопада 2021 року відбулася онлайн-зустріч «Вакцини від коронавірусу СOVID-19 та їх застосування». Запрошеним спікером була Олена Олександрівна Семіног– випускниця НМУ імені О.О. Богомольця, перший лікар з України, яка отримала ступінь доктора наук на кафедрі популяційного здоров’я при медичному факультеті Оксфордського Університету.

Захід відбувся в рамках реалізації проєкту «Клуб випускників НМУ» Товариства молодих учених та спеціалістів. До привітань учасників заходу долучилися проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Володимирович Земсков та Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів, доцент Ірина Костюк.

У своїй доповіді Олена Олександрівна висвітлила ключові аспекти вакцинації проти коронавірусної хвороби, можливі ризики та ускладнення від вакцин, а також поділилася досвідом вакцинації у Великій Британії. Лекція викликала жвавий інтерес у присутніх, учасники ставили безліч популярних запитань, на які спікер надала вичерпні відповіді.

 

 

 

6-8 жовтня 2021 року  Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяло участь у 30-й Міжнародній медичній виставці Public Health / Охорона здоров’я. Учасники виставки могли ознайомитися із науковими досягненнями Університету, фаховими науковими журналами, а також відвідувачі могли отримати інформацію про діяльність Товариства та підготовку здобувачів третього освітньо-наукового рівня в НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

29 вересня 2021 року у Києві відбувся II Всеукраїнський форум рад молодих вчених, ініціатором проведення якого є Рада молодих вчених при МОН України. Мета заходу – комунікаційна підтримка та активізація співпраці між молодими вченими, радами молодих вчених, громадськими організаціями, об’єднаннями науковців та органів державної влади.

У форумі взяли участь понад 800 молодих вчених із усіх регіонів України. Наш Університет представляла голова Товариства молодих вчених та спеціалістів, доцент Ірина Костюк. Кульмінацією II Всеукраїнського форуму стала урочиста церемонія оголошення результатів конкурсу «Молодий вчений року».

До організаційного комітету надійшло понад 1300 конкурсних заявок. За результатами відбору 100 конкурсних заявок стали переможцями у різних номінаціях. Серед лідерів конкурсу – двоє представників нашого Університету. Доцент кафедри ендокринології Назарій Кобиляк переміг відразу у двох номінаціях: «Науковець з  наукометричною базою» та «Докторант року в галузі хімічних і біологічних наук». Випускник стоматологічного факультету НМУ, інтерн Віталій Литовченко став переможцем у номінації «Науковець/наукова спільнота в Clunhouse».

 

 

 

3 вересня 2021 року  Товариство молодих вчених і спеціалістів за підтримки наукового відділу Університету провело захід для аспірантів першого року навчання «Аспірант НМУ. Welcome». Дана зустріч була спрямована на ознайомлення нових здобувачів ступеня доктора філософії з ключовими елементами виконання освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії, можливостями академічної мобільності, сервісами наукової бібліотеки, принципами академічної доброчесності, а також можливостями та перспективами для аспірантів, які відкриває Товариство молодих вчених і спеціалістів Університету.

 

 

 

 

Протягом серпня 2021 року Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця підтримало ініціативу Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та ініціювало збір книг для проєкту «Книга – захиснику». Ця акція полягала у наповненні бібліотек при військових шпиталях зібраннями сучасної української літератури різноманітних жанрів. Молоді вчені та студенти зібрали багато різноманітних книг та до кожної зробили закладку зі словами вдячності та щирими побажаннями українським захисникам. Товариство молодих вчених і спеціалістів дякує кожному, хто долучився до реалізації такої ініціативи.

 

 

 

 

 

 

10 червня 2021 року Товариство молодих вчених і спеціалістів провело вебінар «Міжнародна мобільність науковців: від теорії до практики». Відкрила засідання голова Товариства Ірина Костюк. Привітали учасників заходу – перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Олександр Миколайович Науменко, проректор з наукової роботи та інновацій Сергій Володимирович Земсков, а також начальник Відділу міжнародних зв’язків Іванна Василівна Саханда.
У ході вебінару своїм досвідом міжнародних стажувань поділився аспірант кафедри дитячої хірургії Валентин Рогозинський. Катерина Терентьєва, асистент кафедри оториноларинології, розповіла про захист phD-дисертації у Польщі та підтвердження свого диплому в Україні. Свою доповідь для учасників заходу записала Іванна Небор, випускниця Університету, яка зараз працює США. Загалом на вебінар зареєструвалися учасники з 26 університетів та медичних закладів.

 

 

 

 

31 березня 2021 року Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця організувало онлайн-семінар для молодих вчених Університету на тему «Академічна доброчесність: базова цінність для науковця в сучасному світі».

Спікером була кандидат фармацевтичних наук, доцент, доцент кафедри організації та економіки фармації Алєкперова Н.В., яка провела цікаву та пізнавальну лекцію. Наталія Валеріївна висвітлила у своїй доповіді регулювання питань академічного плагіату в Україні та світі, рівні плагіату згідно UGC, а також надала рекомендації молодим науковцям щодо запобігання академічному плагіату.

Зустріч відбулась у форматі жвавої бесіди, участь у обговоренні даної тематики брали участь багато присутніх. Товариство молодих вчених і спеціалістів щиро вдячне Наталії Валеріївні за приділений час та захоплюючу лекцію та всім учасникам зустрічі

 

 

 

 

 

18-19 березня 2021 року в аудиторії №3 імені В.Ф. Войно-Ясенецького (Святителя Луки Кримського) пройшла ХІІІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Спеціальні питання діагностики та лікування захворювань ЛОР-органів, краніофаціальної ділянки та органа зору», в організації якої взяло участь Товариство молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця.

Пленарне засідання у змішаному режимі відкрив і вів надалі перший проректор з науково-педагогічної  роботи та післядипломної освіти, професор О.М. Науменко. Взяв участь у конференції і проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В. Земсков. У вступному слові Сергій Володимирович привітав учасників конференції і висловив впевненість у тому, що науковий форум стане важливим кроком у фаховому зростанні молодих вчених. Учасники конференції мали змогу прослухати 4 лекції професорів Університету – професор Дєєвої Ю.В., професора Жабоєдова Д.Г., професора Маланчук В.О. та професора Медведєва В.В., а також переглянути майстер-клас «Металостеосинтез – спосіб іммобілізації фрагментів щелепи при переломах», який провів доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку В.П. Єфименко.

У рамках конференції на пленарному засіданні було представлено 15 доповідей студентів та молодих вчених, а також 13 стендових доповідей. Завершилася конференція приємною подією – відзначенням  переможців та врученням  сертифікатів усім учасникам форуму. Матеріали усіх учасників конференції опубліковані у спецвипуску фахового видання «Український науково-медичний молодіжний журнал».