Проведені події

16 червня 2023 року голова Товариства, Ірина Костюк, взяла участь в річній атестації аспірантів 1-3 року навчання.

Річну атестацію провела комісія, до складу якої увійшли проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков, завідувачка відділу аспірантури та докторантури, доцентка Катерина Гололобова, провідна фахівчиня відділу аспірантури та докторантури Ілона Дюдіна, голова товариства молодих вчених і спеціалістів, доцентка Ірина Костюк, гаранти освітньо-наукових програм.

Аспіранти дуже відповідально поставилися до цьогорічної атестації. Кожен підготував презентацію, де відобразив свої досягнення за звітний період. Не зважаючи на складні умови та виклики з якими зараз стикаються молоді науковці, всі успішно виконують освітню складову індивідуального плану аспіранта та працюють над власними науковими дослідженнями. Також публікують статті в рейтингових виданнях та беруть участь у конференціях, зокрема й закордонних. В цілому рівень наукових досліджень лише зростає.

За результатами річної атестації буде оприлюднено рейтингову оцінку діяльності аспірантів за 2022/2023 навчальний рік. Всі аспіранти, які представили комісії власний звіт, будуть переведені на наступний рік навчання.

Бажаємо аспірантам нашого Університету подальших успіхів у виконанні наукових досліджень!

 

 

 

 

29 травня по 3 червня 2023 року голова Товариства, Ірина Костюк, долучилася до міжнародної програми академічної мобільності ERASMUS+, спрямованої на адаптацію української освіти до стандартів ЄС.

У рамках заходу відбулася онлайн-конференція, а також два навчальних тренінги, що проводилися наживо на базі Варшавського медичного університету. Упродовж 210 навчальних годин учасники проекту вивчали принципи створення освітньо-професійних програм у Польщі й ЄС, особливості підготовки спеціальностей до акредитації, залучення роботодавців до створення і модифікації навчальних програм.

Під час робочого візитку голова Товариства зустрілася з молодими вченими, членами Товариства, які зараз проходять стажування на базі Варшавського медичного університету. Обговорили процес стажування, наукові здобутки та подальшу співпрацю.

 

 

 

 

26 травня 2023 року члени Товариства взяли участь у майстер-класі «Актуальні питання порядку присудження ступеня доктора філософії».

Так, проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков відзначив актуальність теми та важливість змін у системі підготовки докторів філософії і формуванні разових рад щодо захисту докторів філософії. Відтепер, відповідальність за підготовку аспірантів і присудження ступеня доктора філософії буде повністю покладено на Університет, тому необхідно дотримуватись строків навчання в аспірантурі та своєчасного захисту дисертаційної роботи. На відповідальних за наукову роботу на кафедрах покладено обов’язки підготовки пропозицій щодо складу разових рад і попередньої перевірки відповідності кандидатур членів разової ради, а також перевірка пакету документів після фахового семінару і комунікація з відділом аспірантури щодо формування разової ради та організації захисту доктора філософії.

Із доповіддю на тему «Доктор філософії: нові виклики та робота з інформаційною системою» виступила завідувачка відділу аспірантури та докторантури, доцентка Катерина Гололобова. Вона акцентувала увагу на змінах у постановах Уряду з питань підготовки здобувачів ступеня доктора філософії, проінформувала про особливості роботи інформаційної системи НАЗЯВО і продемонструвала техніку накладання цифрового підпису на документи.

Варто відзначити, що відповідно до Постанови №502 від 19.05.2023 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань підготовки та атестації здобувачів наукових ступенів» навчання аспірантів має завершуватись захистом дисертаційної роботи до закінчення терміну навчання в аспірантурі.

Провідна фахівчиня відділу аспірантури та докторантури Ілона Дюдіна розповіла про основні розділи «Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради», основні вимоги до публікацій членів разових спеціалізованих вчених рад і аспірантів, порядок підготовки документів до захисту. Доповідачка продемонструвала алгоритм пошуку інформації про публікації потенційних членів ради та розповіла про типові помилки у формуванні разових рад.

Своєю чергою директорка Бібліотеки НМУ Людмила Папуша присвятила доповідь інформаційним технологіям у сучасній університетській бібліотеці. Також вона наголосила на необхідності заповнення репозитарію публікаціями науково-педагогічних співробітників НМУ, розповіла про широкий спектр можливостей і послуг Бібліотеки НМУ та про послугу присвоєння УДК.

 

 

 

18 травня 2023 року відбувся вебінар «Досвід стажування молодих вчених у Варшавському медичному університеті 2.0.». Захід проводився до Дня науки в Україні.

Навчання молодих науковців у Польщі відбулося завдяки співпраці між НМУ імені О.О. Богомольця та Варшавським медичним університетом (Warszawski Uniwersytet Medyczny м. Варшава, Республіка Польща) у рамках програми академічного обміну для молодих вчених Erasmus+, що стартувала у жовтні минулого року.

Представники Товариства молодих вчених і спеціалістів нашого Університету, що за результатами конкурсного відбору пройшли 3 місяці стажування у Польщі, провели вебінар на тему «Досвід стажування молодих вчених у Варшавському медичному університеті 2.0».

У заході взяли участь перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Олександр Науменко, проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професорка Рімма Скрипник, голова Товариства, доцентка Ірина Костюк, які звернулися до усіх учасників з вітальним словом, а також студенти та молоді вчені НМУ.

У рамках вебінару молоді науковці Вероніка Проворова, що пройшла стажування за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація», Лілія Остапчук (221 «Стоматологія»), Роман Денисенко (222 «Медицина»), Майя Альюсеф (228 «Педіатрія»), Анна Когут (225 «Медична психологія») розповіли про умови та терміни стажування, своїх наставників, наукові здобутки, а також про дружню і привітну атмосферу, що відчули під час навчання у Варшавському медичному університеті.

Наприкінці заходу молоді науковці відповіли на численні питання учасників і висловили слова подяки адміністрації Університету та Товариству молодих вчених і спеціалістів за надану можливість.

Переглянути запис вебінару можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=pxPF7quWOw8&t=4s.

 

 

 

21-22 квітня 2023 року відбувся V Україно-польський Конгрес «Інноваційні технології в оториноларингології». У рамках заходу студенти і молоді науковці взяли участь у XV науково-практичній конференції з міжнародною участю «Спеціальні питання діагностики та лікування захворювань ЛОР-органів, краніофаціальної ділянки та органу зору», організаторами якої є Товариство молодих вчених і спеціалістів та Студентське наукове товариство імені О.А. Киселя.

Відкривав захід президент Конгресу, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ, професор Олександр Науменко. Він зазначив, що проведення Конгресу стало логічним продовженням багаторічної співпраці навчальних медичних закладів двох братніх країн – Польщі та України, що створює нові можливості для продовження творчих зв’язків у майбутньому.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор НМУ імені О.О. Богомольця, професор Юрій Кучин. Він подякував Варшавському медичному університету за надійне партнерство у спільних з НМУ проєктах, побажав Конгресу плідної роботи та висловив упевненість у тому, що науковий форум стане вагомим кроком у розвиток медичної науки.

У своєму вітальному слові ректор Варшавського медичного університету Збіґнєв Ґацьонґ зазначив,  що ВМУ один із перших у Польщі активно долучився до підтримки України. Також було започатковано програму з організації навчання українських медиків. Понад 500 лікарів з України навчалися на спеціалізованих курсах, а  згодом такі курси запрацюють і в Україні.

У рамках Конгресу, 21 квітня на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулася XV науково-практична конференція з міжнародною участю «Спеціальні питання діагностики та лікування захворювань ЛОР-органів, краніофаціальної ділянки та органу зору».

Очолював організаційний комітет та журі заходу перший проректор НМУ. У складі журі проректори – професори Олександр Канюра, Сергій Земсков, професорка Рімма Скрипник, професори Владислав Маланчук, Андрій Копчак, Володимир Мєдвєдєв, професорка Наталія Біденко, доценти В’ячеслав Дідківський, Інна Скрипниченко й Ірина Костюк.

Студенти та молоді науковці представили 27 наукових робіт, що стосувалися суміжних питань діагностики та лікування захворювань ЛОР-органів, краніофаціальної ділянки та органів зору, а також актуальних проблем офтальмології, щелепно-лицевої хірургії, оториноларингології та нейрохірургії.

Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів НМУ Ірина Костюк розповіла, що цьогоріч у рамках конференції працювало 2 секції. Наукові роботи доповідачів оцінювало авторитетне журі. Вони аналізували методологію досліджень, визначали науковий рівень презентації доповідачів.

Дипломи переможців отримали:

секція студентів:

– Єлизавета Гатальська, НМУ імені О.О. Богомольця, тема доповіді «Використання імуномодуляторів у післяопераційному періоді хірургічного лікування мезіального прикусу»;

– Вікторія Кіто, НМУ імені І.Я. Горбачевського – «Антропометрія слухових кісточок та їх решток, отриманих під час хірургічних втручань»;

– Khadidja Ahmat Saleh Hassan, НМУ імені О.О. Богомольця –«Рeculiarities of management of patients with complicated penetrating gunshot injury of the pyramid of the temporal bone. clinical case»;

секція молодих вчених:

– Марія Васильцова-Микитенко, НМУ імені О.О. Богомольця – «Ускладнення після блефаропластики (клінічний випадок)»;

– Данило Калашніков, НМУ імені О.О. Богомольця – «Аналіз структури ускладнень та причин їх виникнення у пацієнтів з вогнепальними пораненнями нижньої щелепи»;

– Кирило Малишев, НМУ імені О.О. Богомольця – «Порівняльний аналіз морфологічного та функціонального стану ЛОР органів, на основі огляду пацієнтів в залежності від роду їх професійної діяльності».

Нагороди переможцям вручали члени журі, професори Олександр Науменко, Олександр Канюра, Рімма Скрипник та голова профспілки співробітників НМУ, професорка Лілія Яременко.

 

 

 

7 квітня 2023 року голова Товариства, Ірина Костюк, взяла участь в атестації аспірантів 4-го року навчання.

До атестації були запрошені понад 40 здобувачів освіти очної денної, очної вечірньої, заочної форм навчання, іноземних громадян і здобувачів ступеня доктора філософії поза аспірантурою. За загальним результатом звітності молодих науковців щодо поточного стану виконання їхніх дисертаційних досліджень, атестація пройшла успішно. Попри війну, всі здобувачі освіти, окрім одного іноземця, планують захиститися цього календарного року, не відступаючи від запланованих термінів. Бажаємо дисертантам наснаги, терпіння й успіхів на науковому поприщі. Разом йдемо до наукових досягнень та до перемоги!

 

 

 

 

28 березня 2023 року члени Товариства молодих вчених і спеціалістів відвідали виставку «Комунізм=Рашизм» Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті, яка за підтримки МОН України проходить у НМУ імені О.О. Богомольця .

Презентували експозицію заступниця директора Галузевого державного Архіву Українського інституту національної пам’яті Світлана Старовойт і завідувач відділу Архіву Євгеній Янкевич. Так, виставка складається з 8 стендів. Загалом тринадцять героїв, схожих за соціальним станом чи посадами. Героями виставки обрали цивільних людей: вчителі, науковці, фермери, митці, провідники народу. На стендах можна прочитати життєву долю та переглянути світлини жертв комуністичного тоталітарного режиму у ХХ столітті та сучасної жертви повномасштабної російсько-української війни. Організатори не просто проводять паралелі між комунізмом і рашизмом, вони ставлять між ними знак «дорівнює». Адже криваві методи росії з минулого століття не змінилися.

 

 

 

 

9 березня 2023 року відбувся вебінар на тему «Академічна доброчесність: поняття та інструменти», до якого приєдналося 330 учасників, серед яких переважна більшість – науково-педагогічні працівники.

Вебінар розпочався зі вступного слова проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи, професора Олега Власенка, який зазначив, що наш Університет приділяє особливу увагу питанням академічної доброчесності серед здобувачів освіти та викладацької спільноти і саме тому на постійній основі проводиться низка різноманітних заходів.

Першим спікером був вчений секретар НМУ імені О.О. Богомольця, голова стоматологічного відділу Товариства молодих вчених і спеціалістів доцент Роман Паливода з доповіддю про «Інструменти наукометричних баз даних SCOPUS та WEB OF SCIENCE для вибору «адекватних» друкованих видань».

Тему «Академічна доброчесність. Робота з StrikePlagiarism.com» презентував виконавчий директор #StrikePlagiarism.com – Алі Тахмазов.

Під час заходу учасники дізналися про кількість даних, що вміщують наукові рецензовані журнали, матеріали конференцій, серіальні та книжкові видання тощо, якщо глибина архіву сягає 1788 року. Зупинилися також на особливостях функціонування програм антиплагіату й їхньої ефективності за наявності ЛМС-систем і простежили посилення покарання за порушення академічної доброчесності в Україні.

Спікери розповіли, що робити для подолання академічної недоброчесності й як наразі регулюється дотримання принципів академічної доброчесності. Також розглянули приклади «сумнівних» журналів і як їх розпізнати, що таке імпакт-фактор та які переваги та недоліки метрики.

Переглянути запис вебінару на YouTube можна за посиланням: https://youtube.com/live/WTP5HZ-YJBk?feature=share .

 

 

 

6 березня 2023 року відбувся ІІ етап щорічної конференції молодих клініцистів та вченихНаціонального медичного університету імені О.О. Богомольця – Clinical Annual Scientific Experience (CASE)–2023. Захід проходив у комбінованому форматі за організації Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя та Товариства молодих вчених і спеціалістів.

У складі журі також були перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Олександр Науменко, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, заступник голови організаційного комітету, професор Олександр Канюра, проректорка з науково-педагогічної роботи, міжнародних зав’язків та європейської інтеграції, заступниця голови організаційного комітету, професорка Рімма Скрипник, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Олег Власенко, проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков, в.о. завідувача відділу наукової роботи студентів, доцентка кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Вікторія Потаскалова та голова товариства молодих вчених і спеціалістів, доцентка кафедри організації та економіки фармації Ірина Костюк.

Загалом на другому етапі конференції молодих клініцистів та вчених було презентовано 19 доповідей – усі учасники конференції будуть нагороджені сертифікатами за участь. Високо оцінивши підготовку й якість робіт усіх учасників, журі обрало 5 переможців.

 

 

 

1-2 березня 2023 року відбувався ІІ етап науково-технічного конкурсу «Eкo-Техно Україна» — національного етапу Міжнародної науково-технічної виставки Regeneron ISEF-2023. Молоді вчені Університету взяли участь у роботі журі в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України.

Відтак, до роботи журі долучилися Ірина Костюк, Роман Паливода, Петро Понятковський, Аліна Сліпець, Олексій Печак, Алла Іщенко, Вікторія Товщик, Юлія Бойко, Вероніка Мельник, Олена Темірова. Молоді вчені оцінювали подані на конкурс наукові проєкти учнів 9-12 класів закладів загальної середньої та учні (вихованці) професійно-технічних і закладів позашкільної освіти у секціях «Біомедична та медичні науки (BMED), «Мікробіологія (MCRO)» та «Хімія, Біохімія (BCHM/CHEM)».

Усі учасники продемонстрували гарні наукові проєкти, вільно володіли матеріалом та орієнтувалися у відповідних галузях науки. Вітаємо переможців, які представлятимуть Україну на міжнародному рівні у Всесвітньому огляд-конкурсі наукових та інженерних досягнень школярів, який щорічно проходить у США та координується авторитетною некомерційною організацією Science Service.

 

 

 

22 лютого 2023 року відбувся вебінар на тему «Академічна доброчесність та наукове дослідження». До заходу приєдналось понад 450 учасників, серед яких студенти різних спеціальностей і науково-педагогічні співробітники.

Під час вебінару обговорили види неформальної освіти, порядок перезарахування результатів навчання, здобутих шляхом неформальної та інформальної освіти. Особливу увагу приділили конкретизації поняття академічної доброчесності та недоброчесності, ознайомились із положенням про академічну доброчесність в НМУ. Розібрали різницю та схожість між плагіатом та самоплагіатом, засвоїли основи роботи програми StrikePlagiarism, дізнались про участь бібліотеки в академічній доброчесності, співпрацю та доступ до баз даних інших вищих навчальних закладів.

Варто відзначити, що в корпусах нашого Університету розміщені скриньки довіри, що дають студентам можливість розмістити свої побажання, пропозиції та запитання, які їх турбують.

Так, заступниця начальника навчально-методичного відділу Інна Кучеренко розповіла про тему «Неформальна освіта як елемент формування індивідуальної освітньої траєкторії в НМУ ім. О. О. Богомольця». Завідувачка відділу аспірантури НМУ Катерина Гололобова виступила з темою «Академічна доброчесність як базовий принцип сучасного університету». Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів Ірина Костюк висвітлила тему «Відповідальність учасників освітнього та наукового процесу а академічну недоброчесність». Своєю чергою адміністраторка системи антиплагіатної перевірки науково-дослідного сектору НДЧ Марія Матвіян доповіла про «Особливості перевірки академічних текстів на наявність ознак порушення академічної доброчесності в НМУ імені О.О. Богомольця за допомогою StrikePlagiarism». Окрім того, директорка бібліотеки НМУ Людмила Папуша підготувала доповідь про наукові бази даних, електронні ресурси та послуги бібліотеки.

Після усіх доповідей відбулась жвава дискусія, під час якої слухачі активно ставили питання, а спікери із задоволенням відповідали та доповнювали одне одного.

Посилання YouTube: https://youtube.com/live/IwOX-iNf5eU?feature=share

 

 

 

 

24 січня 2023 року відбувся вебінар на тему «Успішна наукова публікація в педіатрії. Як написати та де опублікувати?». Захід був проведений педіатричним відділом Товариства молодих вчених та спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Вебінар складався із двох блоків, а спікерками виступили молоді науковиці НМУ.

Відтак, асистентка кафедри педіатрії післядипломної освіти та членкиня педіатричного відділу Товариства молодих вчених та спеціалістів Ольга Дмитришин ознайомила учасників вебінару з видами наукових публікацій, базовими елементами статті, особливу увагу акцентувала на нюансах кожної структурної складової принципу IMRaD. Ольга зауважила на важливості формулювання цікавої та інформативної назви наукової роботи, представила детальний опис анотації, звернула увагу на підбір ключових слів, правила оформлення вступу, матеріалів і та методів, результатів роботи, обговорення, висновків та списку літератури.

У наступному блоці вебінару асистентка кафедри дитячих інфекційних хвороб та голова педіатричного відділу Товариства молодих вчених та спеціалістів Ірина Серякова розповіла присутнім про особливості публікацій, які необхідні для присудження ступеня доктора філософії відповідно до затвердженого порядку, а також продемонструвала інформаційні ресурси, які дозволяють швидко знайти фахові наукові видання і журнали, що входять до наукометричних баз. Також Ірина поділилася прикладами видань для педіатричної спеціальності, зазначивши їх характеристики та переваги.

 

 

 

28 грудня 2022 року серед членів Товариства молодих вчених і спеціалістів нашого Університету відбувся перший етап конкурсного відбору на стажування до Варшавського медичного університету. До складу конкурсної комісії ввійшли ректор НМУ Юрій Кучин, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Олександр Науменко, проректор з наукової роботи та інновацій Сергій Земсков, завідувач відділу аспірантури та докторантури Катерина Гололобова, начальник відділу міжнародних зв’язків Іванна Саханда, викладач відділу аспірантури Леся Лимар, а також Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів Ірина Костюк.

Молоді вчені Університету презентували конкурсній комісії свої наукові досягнення, продемонстрували рівень володіння англійською мовою, засвідчили наявність досвіду з міжнародних наукових контактів, а також аргументували власну мотивацію щодо проходження цього стажування. Після опрацювання всіх матеріалів конкурсна комісія оголосить прізвища молодих вчених, які отримають змогу пройти Clinical Fellowship в університетських лікарнях Варшави.

 

 

 

21 грудня 2022 року відбулося заключне засідання Ради Товариства молодих вчених і спеціалістів  НМУ імені О.О. Богомольця. Ректор Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, професор Юрій Кучин відзначив Подяками Вченої ради за значний особистий внесок у розвиток молодіжної науки, активну громадянську позицію та з нагоди 50-річного ювілею від Дня заснування ТМВС молодих науковців Університету.

Відзнаки професор Юрій Кучин вручив доцентці кафедри організації та економіки фармації Ірині Костюк, асистенту кафедри організації та економіки фармації Наталії Сахнацькій, доценту кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій Інституту післядипломної освіти Роману Паливоді, аспіранту кафедри дитячої хірургії Валентину Рогозинському, асистенту кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії Миколі Короті, асистентці кафедри дитячих інфекційних хвороб Ірині Серяковій, асистентці кафедри педіатрії післядипломної освіти Ользі Дмитришин під час підсумкового засідання Ради Товариства молодих вчених і спеціалістів 20 грудня.

«Попри військовий стан в Україні наука в нашому Університеті розвивається, а Товариство молодих вчених і спеціалістів, яке цьогоріч відзначає свій 50-річний ювілей, продовжує працювати. Молоді вчені НМУ якісно та з ентузіазмом реалізовують нову візію розвитку наукової та винахідницької діяльності у галузі охорони здоров’я. Кожен член Товариства робить свій внесок у спільну справу, що трансформується у значні результати», – наголосив ректор НМУ під час діалогу з молодими вченими.

Як зазначила на підсумковому засідання Ірина Костюк, наразі в роботі Товариства молодих вчених і спеціалістів беруть участь аспіранти, докторанти, молоді вчені та спеціалісти, які навчаються або працюють в Університеті. Члени організації гідно представляють Університет, популяризують наукової діяльності серед молодих вчених, беруть участь у міжуніверситетських заходах, сприяють розвитку міжнародного співробітництва. Потужним поштовхом до безперервного професійного розвитку фахівців є те, що Рада Товариства молодих вчених і спеціалістів регулярно виступає організатором різноманітних наукових і соціальних заходів. Голова ТМВС подякувала адміністрації НМУ за всебічну підтримку та наголосила, що умови, в яких сьогодні працюють молоді науковці Університету, дуже комфортні, а всі дії керівництва, спрямовані на покращення становища науки, резонують з баченням розвитку науки молодими вченими Товариства.

 

 

 

9 грудня 2022 року відбулася щорічна наукова конференція з міжнародною участю «Annual Young Scientific Conference 2022». Організаторами конференції виступили Студентське наукове товариство імені О.А. Киселя та Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. В AYMSСonf2022 взяли участь 159 студентів та молодих вчених з різних куточків України та світу, які представили 108 наукових робіт. Відкривали конференцію вітальним словом ректор НМУ, професор Юрій Кучин, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Олександр Науменко, проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков, в.о. завідувача відділу наукової роботи студентів, кандидат медичних наук Вікторія Потаскалова, голова товариства молодих вчених і спеціалістів, кандидат фармацевтичних наук Ірина Костюк.

Учасники заходу були раді зустрітися на відкриті Конференції з нашими друзями із Варшавського медичного університету. Дякуємо за вітальне слово від проректора з науки та трансферу технологій Варшавського медичного університету професора P. Pruszczyk; проректора з міжнародних зв’язків, просування та розвитку Варшавського медичного університету професора P. Wlodarski; керівника відділу міжнародних відносин Варшавського медичного університету L. Przepiora-Dziewulska. Також учасники прослухали доповідь від ректора нашого Університету, професора Юрія Кучина на тему «Інфекції в умовах бойових дій».

 

 

7 грудня 2022 року Товариство молодих вчених і спеціалістів провело вебінар «Досвід стажування молодих вчених у Варшавському медичному університеті». Із вітальним словом до учасників заходу звернулися проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков і  голова Товариства, доцент Ірина Костюк. Своєю чергою молоді вчені Тетяна Іванець, Наталія Семенко, Наталія Бабченко, Катерина Спічак, Анна Романова, які представляють різні кафедри НМУ імені О.О. Богомольця, розповіли про умови та терміни стажування, своїх наставників, про співпрацю на базах стажування, наукові здобутки, а також про дружню і привітну атмосферу, яку відчули у Варшавському медичному університеті. Згодом аспіранти відповіли на численні питання учасників вебінару. Що важливо, голова Товариства, доцент Ірина Костюк оголосила про початок нового конкурсного відбору на стажування у Варшавському медичному університеті. Переглянути запис можна за посиланням https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=1HsONaDiI6k&feature=youtu.be

 

 

 

5 грудня 2022 року відбувся майстер-клас з тактичної медицини, що організований членом хірургічного відділу Товариства молодих вчених і спеціалістів, асистентом кафедри хірургії з курсом невідкладної та судинної хірургії Миколою Коротьою. Спікер поділився особистим досвідом з учасниками заходу: як правильно діяти в складних ситуаціях під час ворожих обстрілів і бомбардувань; як зупинити кровотечу при пораненні; розкрив алгоритми надання першої невідкладної допомоги у бойових умовах. На конкретних прикладах з власного досвіду, продемонстрував оптимальні дії лікаря у бойових ситуаціях. Друга частина майстер-класу була насичена практичною інформацією – всі учасники відпрацьовували навички накладання турнікетів, джгутів, бандажів, а також виконання інших медичних маніпуляцій, спрямованих на збереження життя людини.

 

 

 

23 листопада 2022 року відбувся вебінар «Відкрита наука та академічна доброчесність». Спікерами виступлять Алі Тахмазов – виконавчий директор #StrikePlagiarism.com, Катерина Гололобова – завідувач відділу аспірантури НМУ, Роман Паливода – вчений секретар НМУ, Людмила Папуша – директор бібліотеки НМУ, Ірина Костюк – голова Товариства молодих вчених і спеціалістів, Інна Кучеренко – заступник начальника навчально-методичного відділу. Переглянути запис можна за посиланням https://youtu.be/HuweercwPLI

 

 

 

18 вересня 2022 року відбулася нарада відповідальних за наукову роботу кафедр. Учасників ознайомили із внесеними до нових документів з присудження ступеня доктора філософії особливостями та змінами в процедурі затвердження тем дисертаційних досліджень докторів філософії та докторів наук. У засідання взяли участь проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков, завідувач відділу аспірантури та докторантури, доцент Катерина Гололобова, співробітники відділу організації науково-дослідної роботи Людмила Скрипка та Людмила Воловик, відповідальні за наукову роботу кафедр НМУ та представники Товариства молодих вчених та спеціалістів на чолі із головою, доцентом Іриною Костюк, яка розповіла про міжнародні проєкти та програми стажувань для молодих науковців, закликала до активної участі та співпраці.

 

 

5 вересня 2022 року відбувся проєкт «Аспірант НМУ. Welcome» для молодих науковців 1 року навчання. Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів, доцент Ірина Костюк розповіла про пріоритетні напрямки роботи Товариства та підтримку, яку воно надає молодим науковцям у різних сферах їхньої наукової та професійної діяльності.

 

 

 

 

 

Товариство молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця доєднується до флешмобу #sitlikeagirl та підтримує першу леді Олена Зеленська!

Разом до Перемоги💛💙

 

 

5 серпня 2022 року відбувся тренінг на тему «Хвора дитина під час воєнних дій: Що робити? Як допомогти?». Спікером стала член педіатричного відділу Товариства молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця, асистент кафедри педіатрії післядипломної освіти Ольга Дмитришин.

 

Поспілкувалися та обговорили захворювання дітей під час воєнних дій, а саме:

  • основні клінічні ознаки та симптоми захворювань у дітей.
  • склад аптечки для дитини.
  • препарати, лікування, профілактика захворювань у дітей.
  • які можуть бути аналоги до різних препаратів та їх дозування.

Під час прямого ефіру учасники залишили питання до пані Ольги та отримали детальні відповіді наприкінці заходу.

Переглянути тренінг можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ep8RdhUskuE

 

29 липня 2022 року голова Товариства молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця Ірина Костюк взяла участь в онлайн-презентації книги «Ради молодих вчених України:2021», організованої Радою молодих вчених при МОН України. Наприкінці жовтня минулого року Товариство молодих вчених і спеціалістів долучилося до написання книги та узагальнило інформацію про науковців НМУ та їхні вагомі здобутки, продемонструвало заходи з популяризації молодіжної науки в Університеті та за його межами.

Із книгою можна ознайомитися за посиланням: http://ysc.in.ua/wp-content/uploads/2022/07/Knyha-Rad.pdf.

Щиро дякуємо кожному членові Товариства молодих вчених і спеціалістів Університету за те, що ми достойно можемо представити молодіжну науку нашого Університету.

 

 

 

 

 

 

Наукова сім’я НМУ імені О.О. Богомольця поповнилася 3 новими аспірантами з Харкова. Це пані Анна, Юлія та Карина. Товариство молодих вчених і спеціалістів вирішило порадувати нових членів нашої спільноти та відправило дівчатам маленькі приємності. Хочемо привітати нових аспірантів нашого університету, побажати їм творчого натхнення, швидкого та успішного захисту та побільше перемог у житті!

 

 

 

21 травня 2022 року в Україні відзначили День Європи. З нагоди цього свята, висловлюючи вдячність за всебічну підтримку європейських країн Україні, Рада молодих вчених при Міністерстві освіти і науки організувала флешмоб «Головні символи України та Європи: єднаймося».

Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Ірина Костюк та активні члени Товариства доєдналися до цього заходу.

Для підкреслення самобутності учасники були вдягнені у вишиванки. Захід відбувався на території Національного музею  історії України у Другій світовій війні. Учасники флешмобу співали українських пісень, танцювали, водили хороводи, малювали на щоках жовто-блакитні прапори, спілкувалися та будували плани на майбутнє.

 

 

 

20 травня 2022 року Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця до Дня науки провело вебінар з однією з найбільш важливої теми на сьогодні – «Як зберегти психологічне здоров’я в умовах війни».

У форматі ZOOM-зустрічі член медико-психологічного відділу Товариства молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, інтерн кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії Андрій Гура доповів присутнім про стрес та його фази, а також як техніки запобігання та протидії стресу. Усі поради необхідні для безпечної адаптації організму до сучасних реалій, а також для мінімізації наслідків стресу в майбутньому. До заходу долучилися студенти, молоді вчені та спеціалісти Університету, які мали змогу задати питання Андрію або онлайн, або надіслати свої звернення на електронну пошту.

Товариство молодих вчених і спеціалістів буде продовжувати серію таких вебінарів у подальшому задля підтримки ментального здоров’я.

 

 

 

5 травня 2022 року Товариство молодих вчених і спеціалістів відзначає 50 років від дня заснування.

Так, у 1972 році, відповідно до Рішення Бюро ЦК ВЛКСМ, Президії АН СРСР, Державного Комітету Ради Міністрів СРСР з науки і техніки та Міністерства вищої і середньої освіти СРСР від 12 травня 1967 року та рішення Бюро ЦК ЛКСМУ, Президії АН УРСР і Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР від 30 вересня 1966 року, наказом № 505 Київського медичного інституту затверджено Раду молодих вчених, яка складалася з 13 чоловік. Головою Ради став Ростислав Павлович Матюшко, а вченим секретарем – Світлана Миколаївна Білан.

У різні роки Раду очолювали Іван Олександрович Парпалей, Юрій Васильович Вороненко, Віталій Григорович Майданник, Віктор Вікторович Пушкарьов, Олег Володимирович Курченко, Денис Сергійович Миргородський, Володимир Васильович Короленко, Владислав Владиславович Мороз, Станіслав Ігорович Устінов.

З грудня 2020 року головою Товариства молодих вчених і спеціалістів було обрано доцента кафедри організації та економіки фармації Костюк Ірину.

Товариство молодих вчених і спеціалістів – орган самоврядування Університету, у роботі якого беруть участь аспіранти, докторанти, молоді вчені та спеціалісти, віком до 35 років (для докторантів – 40 років), які навчають або працюють в Університеті. Структура Товариства включає 9 відділів, що охоплюють усі наукові школи Університету.

Члени Товариства молодих вчених і спеціалістів сприяють популяризації наукової діяльності серед молодих вчених, а також беруть участь у розвитку міжуніверситетського та міжнародного співробітництва.

Рада Товариства молодих вчених і спеціалістів – організатори наукових та соціальних заходів, що є складовою безперервного професійного розвитку фахівців.

Товариство продовжуватиме бути рушійною силою розвитку молодіжної науки та сходинкою для професійного становлення молодих вчених Alma Mater!

 

 

 

21 грудня 2021 року у лекційній аудиторії фармацевтичного корпусу було проведено серію лекцій у рамках проєкту «Школа успішного магістранта» Товариства молодих вчених і спеціалістів. В організації заходу взяли участь студентські наукові гуртки кафедр аптечної та промислової технології ліків і організації та економіки фармації. Основну аудиторію, на яку безпосередньо було спрямовано цей захід, складали студенти 5 курсу фармацевтичного факультету, які виконують випускну магістерську роботу з профільних дисциплін.

Студенти отримали цікаві поради щодо початкових етапів наукового дослідження та структури наукової роботи  від асистента кафедри організації та економіки фармації Наталії Миколаївни Сахнацької. Аспірантка кафедри аптечної та промислової технології ліків Світлана Леонідівна Алейник познайомила слухачів з основами застосування методів біостатистичного аналізу у діяльності молодого вченого, а також на прикладах продемонструвала використання програмного забезпечення у статистичній обробці досліджуваного матеріалу.

Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів, доцент кафедри організації та економіки фармації Ірина Анатоліївна Костюк відкрила присутнім «секрети» створення та оформлення презентації власного дослідження та розповіла про ключові принципи успішної доповіді.

Студенти максимально долучилися до дискусії, ставили багато влучних запитань, на які отримували вичерпні відповіді. Запрошуємо магістрантів відвідати наступні засідання Школи

 

 

 

9 грудня 2021 року в конференц-залі адміністративного корпусу відбулася урочиста церемонія нагородження переможців «ANNUAL YOUNG MEDICAL SCIENTISTS’ CONFERENCE 2021».

З вітальних словом до молодих науковців звернулися проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Володимирович Земсков, в.о. начальника відділу наукової роботи студентів, кандидат медичних наук, доцент Вікторія Сергіївна Потаскалова, Голова Товариства молодих вчених та спеціалістів, кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри організації та економіки фармації Ірина Анатоліївна Костюк та Голова Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя Наталія Зохнюк.

Вони привітали учасників з перемогою на конференції «Annual Young Scientiests’ Conference», присвяченій 180-річчю НМУ імені О.О. Богомольця та 140-річчя СНТ імені О.А. Киселя, побажали натхнення, наснаги та не зупинятись на досягнутому та підкорення нових наукових вершин. Надалі усім присутнім вручили цінні винагороди для кожного лікаря – повний комплект томів “Основ патологій за Роббінсом” 10-го видання в українському перекладі. Урочистості збори завершились спільними фото та підбиттям підсумків конференції від активу СНТ імені О.А Киселя.

Організатори Annual Young Scientiests’ Conference 2021 щиро бажають успіхів у подальшій науковій роботі кожному учаснику та очікують їх на наступних заходах!

 

 

 

6 листопада 2021 року завершився другий день наукової конференції «ANNUAL YOUNG MEDICAL SCIENTISTS’ CONFERENCE 2021», котрий  був насичений майстер-класами та лекціями, які безумовно допоможуть учасникам у розвитку майбутньої медичної та наукової кар’єри.

Члени Товариства молодих вчених і спеціалістів прочитали ряд лекцій учасникам конференції:

«Оформлення презентації наукового дослідження» лекція Голови Товариства молодих вчених і спеціалістів Ірини Костюк .

«7 кроків до науки» лекція секретаря Товариства молодих вчених і спеціалістів Наталії Сахнацької.

«Міжнародна мобільність молодого вченого» лекція голови відділу міжнародних зв’язків

 

 

 

25 листопада 2021 року відбулася перша частина дводенної конференції «ANNUAL YOUNG MEDICAL SCIENTISTS’ CONFERENCE 2021». Спільними зусиллями керівництва Університету, кафедр НМУ імені О.О.Богомольця, Студентського наукового товариства імені О.А. Киселя та Товариства молодих учених та спеціалістів НМУ ім. О.О. Богомольця, захід провели, незважаючи на карантинні обмеження, у онлайн-форматі на платформі ZOOM.

З вітальним словом виступили ректор НМУ імені О.О. Богомольця, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Юрій Леонідович Кучин, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, професор Олександр Миколайович Науменко, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, доктор медичних наук, Заслужений лікар України, професор Олександр Андрійович Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, доктор медичних наук, професор Рімма Леонідівна Скрипник, проректор з наукової роботи та інновацій, доктор медичних наук, професор Сергій Володимирович Земсков, в.о. начальника відділу наукової роботи студентів, кандидат медичних наук, доцент Вікторія Сергіївна Потаскалова, Голова Товариства молодих вчених і спеціалістіцв Ірина Анатоліївна Костюк, Голова Ради СНТ імені О.А. Киселя Наталя Зохнюк. Вони побажали студентам успіхів у науковій діяльності, творчої наснаги та перемоги у «Annual Young Medical Scientists’ Conference 2021».

 

 

 

 

9 листопада 2021 року відбулася онлайн-зустріч «Вакцини від коронавірусу СOVID-19 та їх застосування». Запрошеним спікером була Олена Олександрівна Семіног– випускниця НМУ імені О.О. Богомольця, перший лікар з України, яка отримала ступінь доктора наук на кафедрі популяційного здоров’я при медичному факультеті Оксфордського Університету.

Захід відбувся в рамках реалізації проєкту «Клуб випускників НМУ» Товариства молодих учених та спеціалістів. До привітань учасників заходу долучилися проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Володимирович Земсков та Голова Товариства молодих вчених і спеціалістів, доцент Ірина Костюк.

У своїй доповіді Олена Олександрівна висвітлила ключові аспекти вакцинації проти коронавірусної хвороби, можливі ризики та ускладнення від вакцин, а також поділилася досвідом вакцинації у Великій Британії. Лекція викликала жвавий інтерес у присутніх, учасники ставили безліч популярних запитань, на які спікер надала вичерпні відповіді.

 

 

 

6-8 жовтня 2021 року  Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяло участь у 30-й Міжнародній медичній виставці Public Health / Охорона здоров’я. Учасники виставки могли ознайомитися із науковими досягненнями Університету, фаховими науковими журналами, а також відвідувачі могли отримати інформацію про діяльність Товариства та підготовку здобувачів третього освітньо-наукового рівня в НМУ імені О.О. Богомольця.

 

 

 

29 вересня 2021 року у Києві відбувся II Всеукраїнський форум рад молодих вчених, ініціатором проведення якого є Рада молодих вчених при МОН України. Мета заходу – комунікаційна підтримка та активізація співпраці між молодими вченими, радами молодих вчених, громадськими організаціями, об’єднаннями науковців та органів державної влади.

У форумі взяли участь понад 800 молодих вчених із усіх регіонів України. Наш Університет представляла голова Товариства молодих вчених та спеціалістів, доцент Ірина Костюк. Кульмінацією II Всеукраїнського форуму стала урочиста церемонія оголошення результатів конкурсу «Молодий вчений року».

До організаційного комітету надійшло понад 1300 конкурсних заявок. За результатами відбору 100 конкурсних заявок стали переможцями у різних номінаціях. Серед лідерів конкурсу – двоє представників нашого Університету. Доцент кафедри ендокринології Назарій Кобиляк переміг відразу у двох номінаціях: «Науковець з  наукометричною базою» та «Докторант року в галузі хімічних і біологічних наук». Випускник стоматологічного факультету НМУ, інтерн Віталій Литовченко став переможцем у номінації «Науковець/наукова спільнота в Clunhouse».

 

 

 

3 вересня 2021 року  Товариство молодих вчених і спеціалістів за підтримки наукового відділу Університету провело захід для аспірантів першого року навчання «Аспірант НМУ. Welcome». Дана зустріч була спрямована на ознайомлення нових здобувачів ступеня доктора філософії з ключовими елементами виконання освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії, можливостями академічної мобільності, сервісами наукової бібліотеки, принципами академічної доброчесності, а також можливостями та перспективами для аспірантів, які відкриває Товариство молодих вчених і спеціалістів Університету.

 

 

 

 

Протягом серпня 2021 року Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця підтримало ініціативу Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України та ініціювало збір книг для проєкту «Книга – захиснику». Ця акція полягала у наповненні бібліотек при військових шпиталях зібраннями сучасної української літератури різноманітних жанрів. Молоді вчені та студенти зібрали багато різноманітних книг та до кожної зробили закладку зі словами вдячності та щирими побажаннями українським захисникам. Товариство молодих вчених і спеціалістів дякує кожному, хто долучився до реалізації такої ініціативи.

 

 

 

 

 

 

10 червня 2021 року Товариство молодих вчених і спеціалістів провело вебінар «Міжнародна мобільність науковців: від теорії до практики». Відкрила засідання голова Товариства Ірина Костюк. Привітали учасників заходу – перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти Олександр Миколайович Науменко, проректор з наукової роботи та інновацій Сергій Володимирович Земсков, а також начальник Відділу міжнародних зв’язків Іванна Василівна Саханда.
У ході вебінару своїм досвідом міжнародних стажувань поділився аспірант кафедри дитячої хірургії Валентин Рогозинський. Катерина Терентьєва, асистент кафедри оториноларинології, розповіла про захист phD-дисертації у Польщі та підтвердження свого диплому в Україні. Свою доповідь для учасників заходу записала Іванна Небор, випускниця Університету, яка зараз працює США. Загалом на вебінар зареєструвалися учасники з 26 університетів та медичних закладів.

 

 

 

 

31 березня 2021 року Товариство молодих вчених і спеціалістів Національного медичного університету імені О.О. Богомольця організувало онлайн-семінар для молодих вчених Університету на тему «Академічна доброчесність: базова цінність для науковця в сучасному світі».

Спікером була кандидат фармацевтичних наук, доцент, доцент кафедри організації та економіки фармації Алєкперова Н.В., яка провела цікаву та пізнавальну лекцію. Наталія Валеріївна висвітлила у своїй доповіді регулювання питань академічного плагіату в Україні та світі, рівні плагіату згідно UGC, а також надала рекомендації молодим науковцям щодо запобігання академічному плагіату.

Зустріч відбулась у форматі жвавої бесіди, участь у обговоренні даної тематики брали участь багато присутніх. Товариство молодих вчених і спеціалістів щиро вдячне Наталії Валеріївні за приділений час та захоплюючу лекцію та всім учасникам зустрічі

 

 

 

 

 

18-19 березня 2021 року в аудиторії №3 імені В.Ф. Войно-Ясенецького (Святителя Луки Кримського) пройшла ХІІІ науково-практична конференція з міжнародною участю «Спеціальні питання діагностики та лікування захворювань ЛОР-органів, краніофаціальної ділянки та органа зору», в організації якої взяло участь Товариство молодих вчених і спеціалістів НМУ імені О.О. Богомольця.

Пленарне засідання у змішаному режимі відкрив і вів надалі перший проректор з науково-педагогічної  роботи та післядипломної освіти, професор О.М. Науменко. Взяв участь у конференції і проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В. Земсков. У вступному слові Сергій Володимирович привітав учасників конференції і висловив впевненість у тому, що науковий форум стане важливим кроком у фаховому зростанні молодих вчених. Учасники конференції мали змогу прослухати 4 лекції професорів Університету – професор Дєєвої Ю.В., професора Жабоєдова Д.Г., професора Маланчук В.О. та професора Медведєва В.В., а також переглянути майстер-клас «Металостеосинтез – спосіб іммобілізації фрагментів щелепи при переломах», який провів доцент кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку В.П. Єфименко.

У рамках конференції на пленарному засіданні було представлено 15 доповідей студентів та молодих вчених, а також 13 стендових доповідей. Завершилася конференція приємною подією – відзначенням  переможців та врученням  сертифікатів усім учасникам форуму. Матеріали усіх учасників конференції опубліковані у спецвипуску фахового видання «Український науково-медичний молодіжний журнал».